Zielony szlak rowerowy po Dolinie Wisły

Długość: 19 km
Trudność: 3 / 5
Ślad trasy: GPX

Zielony Szlak Rowerowy Doliny Wisły to 19-kilometrowa pętla, która zaczyna się i kończy w pobliżu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Szlak rowerowy, o którym mowa, w różnych miejscach przecina się i pokrywa z żółtym szlakiem rowerowym wzdłuż Doliny Iłownicy i jest niestety słabo oznakowany (sugeruję korzystanie z systemu nawigacji lub mapy papierowej).

Zielony szlak rowerowy został zaprojektowany w większości na bocznych, mało uczęszczanych drogach o nawierzchni asfaltowej. Trasa szlaku przebiega w pobliżu domów, stawów, lasów i pól uprawnych, w stronę zapory w Goczałkowicach.

WYKAZ MIAST I ULIC NA SZLAKU ROWEROWYM

CZECHOWICE-DZIEDZICE → ul. Legionów → ul. Chałupnicza → ul. Wodna → ul. Księża Grobel → ul. Ochodzka → ul. Burzej → ścieżka obok pola → ZABRZEG → ul. Objazdowa → ul. Waryńskiego → ul. Korfantego → ul. Mostowa → ul. Sikorskiego → ul. Gminna → droga przez las i po wale zapory → ul. Do Zapory → ul. Ks. Janoszki → ul. Kilmesza → ul. Kłosowa → ul. Nadwiślańska → ul. Leśna → ul. Waryńskiego → ul. Wenecka → ul. Piasta → ul. Legionów