System wypożyczalni rowerów miejskich BBbike w Bielsku-Białej

System bezobsługowej wypożyczalni rowerów „BBbike” działa w Bielsku-Białej od 1 października 2014 roku, z przerwą w roku 2018. W latach 2014-17 był uruchamiany jako firma BikeU, a w latach 2019-22 kontynuowany przez Homeport Poland.

Wypożyczalnia rowerów w Bielsku-Białej jest dostępna od 1 marca do 31 października i wymaga rejestracji na oficjalnej stronie BBbike oraz wpłacenia kwoty inicjacyjnej i minimalnego doładowania w wysokości 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy rowerem jest bezpłatne, a każda kolejna godzina kosztuje zgodnie z tabelą opłat zamieszczoną na stronie internetowej wypożyczalni.

Początkowo system składał się tylko z 12 stacji i około 120 rowerów. Od 2019 roku sieć wypożyczalni BBbike w Bielsku-Białej liczy 24 stacje z ponad 190 rowerami z napędem łańcuchowym (wcześniej były też takie z wałkiem kardana). Jednorazowo użytkownik może wypożyczyć rower na maksymalnie 12 godzin. Rowery mają trzy biegi i są wyposażone w małe bagażniki z przodu oraz linkę, która może być użyta do przymocowania roweru do stacji, jeśli nie ma wolnych miejsc do dokowania.