Imprezy rowerowe 2013 w okolicy Bielska-Białej – Aktualizacja

W 2013 roku rowerzyści w okolicach Bielska-Białej mają do wyboru kilka imprez. Niektóre z tych wydarzeń są bardziej wymagające niż inne, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

34 Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Beskidzkie Stowarzyszenie Rowerowe, odbędzie się 21 kwietnia 2013 roku. Jest to sprzeczne z wcześniejszymi zapowiedziami o odwołaniu jednej z największych imprez sportowo-rekreacyjnych w Bielsku-Białej.

4 maja 2013 roku przyjdź i zabierz rodzinę na spokojną przejażdżkę rowerową ulicami Jaworza i Jasienicy. Impreza odbędzie się w ramach Festynu Majowego w Jaworzu, organizowanego przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze.

Pierwszy etap imprezy Enduro Trophy 2013 organizowanej przez grupę Horizon Five z Bielska-Białej odbędzie się 18 maja 2013 roku w okolicach Wilkowic dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Drugi etap odbędzie się miesiąc później 15 czerwca 2013 roku w Brennej.

Klub Turystyki Kolarskiej „KOŁO” przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie, który 18 maja 2013 roku zorganizował IX Rajd Kolarski Wokół Jeziora Goczałkowickiego, zaplanował w tym roku szereg ciekawych przejazdów i wycieczek dla amatorów.

Niektóre z imprez będą skierowane do fanów kolarstwa szosowego. 25 maja 2013 roku w Ustroniu i 6 czerwca 2013 roku w Wiśle odbędą się dwa etapy ROAD Maratonu przy otwartym ruchu drogowym.

AKTUALIZACJA (23 kwietnia 2013)

6 lipca 2013 roku podczas Dni Bystrej w tej miejscowości odbędzie się 18. Rodzinny Rajd Rowerowy Bystra. Na miesiąc przed datą pojawią się dalsze informacje.

13 lipca Fundacja Babci Aliny rozpocznie czwarty rajd rowerowy „Przez Polskę dla Polskich Hospicjów” Podczas 9-dniowego wydarzenia uczestnicy przejadą 1100 kilometrów i zakończą jazdę w Gdańsku.

22 września 2013 roku odbędzie się 35 Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów, kończący tegoroczne imprezy rowerowe.

Ta lista wydarzeń dla rowerzystów będzie się powiększać, w miarę jak będą ogłaszane kolejne imprezy rowerowe. Jeśli znasz jakieś wydarzenie, którego nie ma na tej liście, podziel się nim w komentarzach poniżej.