górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Rower Miejski BBbike

System wypożyczalni rowerów miejskich BBbike w Bielsku-Białej

System bezobsługowej wypożyczalni rowerów "BBbike" działa w Bielsku-Białej od 1 października 2014 roku (z przerwą w 2018 roku) i został uruchomiony jako pierwszy w województwie śląskim. Operatorami wypożyczalni rowerów były kolejno: w latach 2014-17 - firma BikeU, w latach 2019-22 - firma Homeport Polska.

Galeria 1

Jedna ze stacji wypożyczalni rowerów BBbikeRower BBbike z klasycznym napędem łańcuchowymPanel stacji do obsługi wypożyczeń rowerów

Wypożyczalnia rowerów w Bielsku-Białej działa w okresie od 1 marca do 31 października, a korzystanie z niej wymaga rejestracji na oficjalnej stronie → BBbike i wpłaceniu kwoty inicjacyjnej oraz minimalnej kwoty doładowania w kwocie 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy rowerem jest darmowe, za każdą kolejną godzinę naliczane są opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat, dostępną na stronie wypożyczalni.

Mapa stacji wypożyczalni rowerów (Akt. Marzec 2019)

Wyświetl większą mapę

W początkowym okresie (2014-17) system liczył tylko 12 stacji i około 120 rowerów. Od 2019 roku system wypożyczalni BBbike w Bielsku-Białej liczy 24 stacje, w których do dyspozycji jest ponad 190 rowerów z napędem łańcuchowym (w poprzednich sezonach były również z wałkiem Kardana). Użytkownik systemu może wypożyczyć rower maksymalnie do 12 godzin.

Galeria 2

Bagażnik w rowerze z wypożyczalni BBbike w Bielsku-BiałejLinka zabezpieczająca z zamkiem szyfrowym do przypinania roweru BBbikeOświetlenie odblaskowe oraz diodowe w rowerach BBike w Bielsku-Białej

Wszystkie rowery posiadają następujące wyposażenie:
- siedem biegów do jazdy,
- mały, plastikowy bagażnik na kierownicy (Foto 4),
- linkę zabezpieczającą z zamkiem szyfrowym (Foto 5),
- dzwonek oraz błotniki,
- odblaskowe oraz diodowe oświetlenie przednie i tylne (Foto 6).

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter