górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Rower Miejski BBbike

System wypożyczalni rowerów miejskich BBbike w Bielsku-Białej

System bezobsługowej wypożyczalni rowerów "BBbike" działa w Bielsku-Białej od 1 października 2014 roku (z przerwą w 2018 roku) i został uruchomiony jako pierwszy w województwie śląskim. Operatorami wypożyczalni rowerów były kolejno: w latach 2014-17 - firma BikeU, w latach 2019-22 - firma Homeport Polska.

Galeria

Jedna ze stacji wypożyczalni rowerów BBbikeRower BBbike z klasycznym napędem łańcuchowymRower BBbike z napędem w postaci wałka Kardana

Wypożyczalnia rowerów w Bielsku-Białej działa w okresie od 1 marca do 31 października, a korzystanie z niej wymaga rejestracji na oficjalnej stronie BBbike i wpłaceniu kwoty inicjacyjnej oraz minimalnej kwoty doładowania w kwocie 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy rowerem jest darmowe, za każdą kolejną godzinę naliczane są opłaty zgodnie z obowiązującą tabelą opłat, dostępną na stronie wypożyczalni.

Mapa stacji wypożyczalni rowerów (Akt. Marzec 2019)

Wyświetl większą mapę »

W początkowym okresie (2014-17) system liczył tylko 12 stacji i około 120 rowerów. Od 2019 roku system wypożyczalni BBbike w Bielsku-Białej liczy 24 stacje, w których do dyspozycji jest ponad 190 rowerów z napędem łańcuchowym (w poprzednich sezonach były również z wałkiem Kardana). Użytkownik systemu może wypożyczyć rower maksymalnie do 12 godzin.

Rowery posiadają trzy biegi, w przedniej części wyposażone są w małe bagażniki oraz linkę, którą można przypiąć rower do stacji, w przypadku gdy brakuje wolnych gniazd do jego zadokowania.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Okładka książki

Podręcznik Przygody Rowerowej

39.90 zł

-19%    31.92 zł

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter