górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Drogi rowerowe » Szczyrk

Informacje o drogach rowerowych w Szczyrku

Obecnie na terenie Szczyrku wytyczona jest tylko jedna dwukierunkowa, droga rowerowa wzdłuż rzeki Żylicy, licząca ok. 3.1 km. Droga rozpoczyna się na granicy z Buczkowicami i kończy w rejonie skrzyżowania z ul. Górską, prowadzącą do Szczyrku Biła. Droga, o szerokości 4÷5 m, posiada wydzielony odrębny pas dla pieszych oraz rowerzystów (2÷2.6 m).

Galeria

Początek drogi rowerowej w Szczyrku na granicy z BuczkowicamiDroga rowerowa w Szczyrku w rejonie mostku nad ŻylicąDroga rowerowa w Szczyrku tuż przed skocznią narciarskąPoczątek brukowanego odcinka drogi rowerowej w Szczyrku przy skoczniDroga rowerowa w Szczyrku w miejscu dawnego dworca PKSKońcowy odcinek brukowanej drogi rowerowej w Szczyrku

Omawiana droga rowerowa w Szczyrku stanowi fragment ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Żylicy rozpoczynający się w Rybarzowicach i biegnący przez Buczkowice. Ścieżka rowerowa posiada bezpośrednie połączenie z drogą rowerową wzdłuż Żylicy w Buczkowicach.

Filmoteka

Miniatura klipu video

Trakt początkowo prowadzi po południowej stronie rzeki, aby połowie długości, poprzez specjalną kładkę dla rowerzystów, przejść na drugi brzeg. W kilku miejscach na trasie, m.in. na początku ścieżki oraz w miejscu dawnego dworca PKS, wytyczone są miejsca do odpoczynku dla rowerzystów wraz ze stylowymi stojakami na rowery. Droga rowerowa na całej długości posiada sztuczne oświetlenie.

Istniejące drogi rowerowe w Szczyrku zostały ujęte na poniższym planie. Po kliknięciu na odcinku ścieżki rowerowej pokazuje się krótka informacja o jego długości, rodzaju nawierzchni oraz oznakowaniu pionowym i poziomym.

Mapa ciągów rowerowych (Akt. Październik 2012 r.)

Wyświetl większą mapę

Droga rowerowa w Szczyrku na odcinku od granicy z Buczkowicami do skoczni narciarskiej Skalite posiada nawierzchnię asfaltową. Dalsza część ścieżki rowerowej, od skoczni do ul. Górskiej, wyłożona jest dużą, ozdobną kostką brukową, niefazowaną.

Dokładne wyszczególnienie rodzajów nawierzchni dla poszczególnych dróg rowerowych w Szczyrku podano w poniższej tabelce.

Typy nawierzchni na ścieżkach rowerowych

Typ nawierzchni
Rodzaj ścieżkiAsfaltKostkaInna*
Droga rowerowa1.9 km1.2 km 0 km
Ciąg pieszo-rowerowy0 km0 km0 km
Pasy i kontrapasy rowerowe0 km0 km0 km

Dokładna lista ulic/miejsc na terenie Szczyrku, wzdłuż których wybudowano lub wytyczono drogi rowerowe znajduje się w poniższej tabelce.

Wykaz infrastruktury rowerowej

NrRejon/UlicaDługośćTyp infrastruktury
1Wzdłuż rzeki Żylica [odc. 1]1.9 kmdroga rowerowa
2Wzdłuż rzeki Żylica [odc. 2]1.2 kmdroga rowerowa

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter