górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Stacje naprawcze

Samoobsługowe stacje naprawcze rowerów w Bielsku-Białej

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów umożliwiają proste naprawy i regulacje podzespołów rowera, gdyż wyposażone są w specjalny uchwyt rowerowy (Foto 1), ręczną pompkę rowerową (Foto 2) oraz mały zestaw kilku narzędzi na linkach (Foto 3).

Stacje iBombo posiadają w standardzie następujący zestaw narzędzi:
- wkrętak płaski i krzyżowy,
- wkrętak TORX 25,
- klucz nastawny,
- 2 klucze płaskie 8/10 mm i 13/15 mm,
- zestaw kluczy imbusowych: 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 w rękojeści,
- 3 łyżki do opon,
- ręczną pompkę z adapterem na 3 rodzaje zaworów (samochodowy, presta, dunlop).

Galeria

Samoobsługowa stacja naprawca rowerów przy Gemini ParkRęczna pompka z adapterem do 3 rodzajów zaworówZestaw narzędzi na linkach do naprawy roweru

Pierwsze samoobsługowe stacje naprawy rowerów pojawiły się w Bielsku-Białej końcem 2015 roku. Aktualnie na terenie miasta Bielsko-Biała znajduje się 13 stacji iBombo (12 dużych oraz 1 mała). Trzy z nich znajdują się w ścisłym centrum Bielska-Białej: 1 szt. przy Gemini Park oraz 2 szt. przy Galerii Sfera II. Pozostałe cztery stoją na obrzeżach miasta, głównie w dzielnicach Wapienica oraz Komorowice.

Większość stacji do samodzielnych napraw rowerów jest ogólnodostępna dla wszystkich rowerzystów, za wyjątkiem 3 szt. znajdujących się w obrębie terenu należącego do FCA Poland (zaznaczone na mapie na kolor pomarańczowy), z których można korzystać tylko w czasie gdy pracuje jeden z zakładów pracy leżących na tym terenie.

Stacje naprawcze rowerów w Bielsku-Białej (akt. Sierpień 2020 r.)

Wyświetl większą mapę

Powyższa mapa jest co miesiąc aktualizowana przez autora strony. Jeżeli stwierdzisz, że na mapie brak jakiejkolwiek stacji naprawczej rowerów proszę o zgłoszenie tego faktu za pomocą formularza kontaktowego. Wystarczy podać lokalizację+ewentualnie zdjęcie. Z góry dziękuję.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter