górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony

» Zaplecze rowerowe » Miasteczka drogowe

Miasteczko Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej na Błoniach

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego znajduje się na terenach rekreacyjnych "Błonia" w Bielsku-Białej, przy ul. Pocztowej 43, obok Campingu Ondraszek (49°46'45" N, 19°3'10" E). Formalnie obiekt jest własnością Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF "Błonia", a został wyremontowany i jest stale utrzymywany ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Galeria

Brama główna Miasteczka Ruchu DrogowegoWidok na główne drogi w miasteczku rowerowymWidok na boczne drogi w miasteczku rowerowymWidok na boczne drogi w miasteczku rowerowymWidok z góry na Miasteczko Ruchu DrogowegoWypożyczalnia gokartów przy Miasteczku Ruchu Drogowego

Miasteczko rowerowe czynne jest w okresie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 10°°-19°° i jest udostępniane bezpłatnie dzieciom oraz młodzieży szkolnej.

Istnieje możliwość udostępnienia miasteczka ruchu drogowego, w godzinach 9°°-15°°, dla zorganizowanych grup po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z koordynatorem, który decyduje również o jego udostępnieniu w tym czasie innym uczestnikom.

Galeria

Plan Miasteczka Rowerowego na BłoniachInformator o miasteczku rowerowym na bielskich Błoniach

Jest to pierwsze, najstarsze i zarazm największe miasteczko drogowe w Bielsku-Białej. Na terenie miasteczka odbywają się egzaminy na kartę rowerową. W miasteczku znajdziemy m.in, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, skrzyżowanie dróg równorzędnych, drogi dwupasmowe - jednokierunkowe, rondo oraz przejazd kolejowy. Funkcjonuje tutaj również wypożyczalnia gokartów - Flojamo.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

WykopWykop FacebookFacebook GoogleGoogle