górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Górskie ścieżki Enduro

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails na Szyndzielni

Aktualnie w kompleksie Enduro Trails, w obrębie Szyndzielni, wytyczonych jest 5 górskich ścieżek rowerowych - zjazdowe, o 3 stopniach trudności i długości około 12 km. Trasy przeznaczone są głównie dla rowerzystów średnio zaawansowanych i zaawansowanych w jeździe po trudnym terenie.

Enduro Trails - Szyndzielnia

Górskie ścieżki rowerowe enduro na Szyndzielni

Ścieżki rowerowe są jednokierunkowe i służą tylko do zjazdu rowerem! Wychodzenie nimi lub podjeżdżanie pod górę jest zabronione!


ROCK'N'ROLLA - 4.9 km - Łatwa
Najdłuższa ścieżka kompleksu, o kilkunastu zakrętach w początkowym etapie, na której poradzi sobie wiekszość górkich kolarzy. Trasa utwardzona (miejscowo kamieniami), prowadząca w kierunku Koziej Góry.


GONDOLA - 1.8 km - Trudna
Szybka i płynna trasa z przejazdami przez strumień, krótkimi podjazdami oraz ostrymi zakrętami. Przeznaczona dla rowerzystów posiadających umiejętności szybkiej reakcji na zmieniające się warunki podczas zjazdu.


DĘBOWIEC - 2.1 km - Trudna
Trasa de facto zaczynająca się na szczycie Cybernioka. Momentami szybka i stroma trasa, usłana uskokami, zakrętami i muldami, wymagającymi od rowerzysty dużych umiejętności podczas ich pokonywania.


SAHAIRA - 1.8 km - Trudna
Ścieżka będąca odnogą niebieskiej trasy Rock'N'Rolla biegnąca w kierunku innej czerwonej trasy Gondola. Trasa w większości o nawierzchni naturalnej, ze sporą ilością przeszkód do pokonania.


DZIABAR - 1.2 km - Bardzo trudna
Najtrudniejsza i wymagająca największych umiejętności trasa, o największym, średnim nachyleniu pośród wszystkich ścieżek. Na trasie skaliste i strome przeszkody, których nie ma możliwości ominąć. Ścieżka tylko dla zawodowców!

Mapa górskich ścieżek rowerowych (Akt. Grudzień 2019)

Wyświetl większą mapę

Aby dotrzeć do podnóża kompleksu górskich ścieżek rowerowych na Szyndzielni w Bielsku-Białej kierować się na ul. Karbową i dojechać do Campingu Nr 99 "Pod Dębowcem" (49°46'54" N, 19°1'23" E), przy którym znajdują się dwa, małe i płatne parkingi.

Spod campingu skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku ronda z ul. Armii Krajowej, skąd możemy obrać jeden ze sposobów dostania się na szczyt Szyndzielni - kolejką gondolową lub rowerem. Dotarcie do celu ułatwią nam charakterystyczne drogowskazy.


Trasa dojazdowa #5 - 5.7 km
Droga transportowa do schroniska o różnym stopniu nachylenia, umożliwiająca dojazd do trzech ścieżek: Dziabar, Gondola oraz Dębowiec. Opis podjazdu w relacji z trasy rowerowej na Szyndzielnię
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #6 - 1.3 km
Dojazd spod campingu pod dolną stację kolejki gondolowej na Szyndzielnię, przystosowanej do wyjazdu na górę wraz z rowerem. Więcej informacji o cenniku kolejki oraz zasadach wyjazdu z rowerem tutaj.
Ślad trasy: KMZ

Filmoteka

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter