górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Górskie ścieżki Enduro

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails na Szyndzielni

Aktualnie w kompleksie Enduro Trails, w obrębie Szyndzielni, wytyczonych jest 5 górskich ścieżek rowerowych - zjazdowe, o 3 stopniach trudności i długości około 12 km. Trasy przeznaczone są głównie dla rowerzystów średnio zaawansowanych i zaawansowanych w jeździe po trudnym terenie.

Enduro Trails - Szyndzielnia

Górskie ścieżki rowerowe enduro na Szyndzielni

Ścieżki rowerowe są jednokierunkowe i służą tylko do zjazdu rowerem! Wychodzenie nimi lub podjeżdżanie pod górę jest zabronione!


ROCK'N'ROLLA - 4.9 km - Łatwa
Najdłuższa ścieżka kompleksu, o kilkunastu zakrętach w początkowym etapie, na której poradzi sobie wiekszość górkich kolarzy. Trasa utwardzona (miejscowo kamieniami), prowadząca w kierunku Koziej Góry.


GONDOLA - 1.8 km - Trudna
Szybka i płynna trasa z przejazdami przez strumień, krótkimi podjazdami oraz ostrymi zakrętami. Przeznaczona dla rowerzystów posiadających umiejętności szybkiej reakcji na zmieniające się warunki podczas zjazdu.


DĘBOWIEC - 2.1 km - Trudna
Trasa de facto zaczynająca się na szczycie Cybernioka. Momentami szybka i stroma trasa, usłana uskokami, zakrętami i muldami, wymagającymi od rowerzysty dużych umiejętności podczas ich pokonywania.


SAHAIRA - 1.8 km - Trudna
Ścieżka będąca odnogą niebieskiej trasy Rock'N'Rolla biegnąca w kierunku innej czerwonej trasy Gondola. Trasa w większości o nawierzchni naturalnej, ze sporą ilością przeszkód do pokonania.


DZIABAR - 1.2 km - Bardzo trudna
Najtrudniejsza i wymagająca największych umiejętności trasa, o największym, średnim nachyleniu pośród wszystkich ścieżek. Na trasie skaliste i strome przeszkody, których nie ma możliwości ominąć. Ścieżka tylko dla zawodowców!

Mapa górskich ścieżek rowerowych (Akt. Grudzień 2019)

Wyświetl większą mapę »

Aby dotrzeć do podnóża kompleksu górskich ścieżek rowerowych na Szyndzielni w Bielsku-Białej kierować się na ul. Karbową i dojechać do Campingu Nr 99 "Pod Dębowcem" (49°46'54" N, 19°1'23" E), przy którym znajdują się dwa, małe i płatne parkingi.

Spod campingu skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku ronda z ul. Armii Krajowej, skąd możemy obrać jeden ze sposobów dostania się na szczyt Szyndzielni - kolejką gondolową lub rowerem. Dotarcie do celu ułatwią nam charakterystyczne drogowskazy.


Trasa dojazdowa #5 - 5.7 km
Droga transportowa do schroniska o różnym stopniu nachylenia, umożliwiająca dojazd do trzech ścieżek: Dziabar, Gondola oraz Dębowiec. Opis podjazdu w relacji z trasy rowerowej na Szyndzielnię
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #6 - 1.3 km
Dojazd spod campingu pod dolną stację kolejki gondolowej na Szyndzielnię, przystosowanej do wyjazdu na górę wraz z rowerem. Więcej informacji o cenniku kolejki oraz zasadach wyjazdu z rowerem tutaj.
Ślad trasy: KMZ

Filmoteka

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter