górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Górskie ścieżki Enduro

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails na Koziej Górze

Aktualnie w kompleksie Enduro Trails, w obrębie Koziej Góry, wytyczonych jest 7 górskich ścieżek rowerowych - zjazdowych, o 4 stopniach trudności i długości około 16 km. Wytyczone są również, dwa, dedykowane tylko dla rowerzystów, podjazdy o nazwie Daglezjowy oraz Rock'N'Rolla Uphill prowadzące na szczyt Koziej Góry.

Enduro Trails - Kozia Góra

Górskie ścieżki rowerowe enduro na Koziej Górze

Ścieżki rowerowe są jednokierunkowe i służą tylko do zjazdu rowerem! Wychodzenie nimi lub podjeżdżanie pod górę jest zabronione! (nie dotyczy tras podjazdowych)


STEFANKA - 0.9 km - Bardzo łatwa
Najkrótsza i najłatwiejsza ze ścieżek, w pełni utwardzona o łagodnym spadku i kilku ciasnych zakrętach, przeznaczona głównie dla początkujących w jeździe na sigletrackach. Poradzą sobie na niej nawet najmłodsi kolarze.


CYGANKA - 1.7 km - Bardzo łatwa
Łagodna i kręta, ale płynna ścieżka dla początkujących rowerzystów górskich, składająca się z dwóch odrębnych odcinków, na których natrafimy na muldy i mostki przez strumyk. Poradzą sobie na niej nawet najmłodsi kolarze.


TWISTER - 4.1 km - Łatwa
Najdłuższa ścieżka z mnóstwem ciasnych i gęsto upakowanych zakrętów. Trasa w całości utwardzona, niezbyt stroma z dużą ilością band i muld, na której poradzi sobie każdy kolarz górski oraz nieco starsze dzieci.


STARY ZIELONY - 2.4 km - Trudna
ścieżka, w większości o nawierzchni naturalnej, biegnąca dawnym zielonym szlakiem pieszym, wzdłuż toru saneczkowego. Trasa dla osób o dużych umiejętnościach i obeznanych z dużymi kamieniami, korzeniami i muldami.


CYGAN - 2.7 km - Trudna
Druga pod względem długości ścieżka. Dosyć kręta, ale płynna i w całości o nawierzchni naturalnej, usłanej korzeniami i muldami. Rozpoczyna się w tym samym miejscu co trasa "Kamieniołom". Przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych fanów stylu enduro.


DH+ - 1.9 km - Bardzo trudna
Bardzo stroma i bardzo szybka trasa, w większości o naturalnych przeszkodach w postaci korzeni, kamieni. Ciasne bandy i różnej wielkości hopy (możliwość ominięcia) sprawiają, że przeznaczona jest tylko dla zaawansowanych, górskich kolarzy.


KAMIENIOŁOM - 2.2 km - Bardzo trudna
Bardzo trudna i stroma trasa rowerowa z naturalnymi przeszkodami typu głazy, korzenie oraz w jednym miejscu w strome skały. Trasa przeznaczona jest tylko dla zaawansowanych, górskich kolarzy.

Mapa górskich ścieżek rowerowych (Akt. Sierpień 2018)

Wyświetl większą mapę

Aby dotrzeć do podnóża kompleksu górskich ścieżek rowerowych na Koziej Górze należy w Bielsku-Białej kierować się na ul. Czołgistów i dojechać do Hotelu Na Błoniach (49°46'51" N, 19°3'12" E), przy którym znajduje się niewielki, darmowy parking.

Za hotelem biegnie ul. Pocztowa (skręcamy w lewo), którą dojedziemy rowerem do rozwidlenia dróg przy nieukończonym hotelu. W zależności od wyboru trasy, którą zamierzamy zjeżdżać, wybieramy wariant podjazdu. Pokazane na mapie trasy dojazdowe są najkrótszymi drogami biegnącymi od parkingu i mogą nie pokrywać się w całości z charakterystycznymi drogowskazami kompleksu.


Trasa dojazdowa #1 - 2.8 km
Droga transportowa do schroniska, umożliwiająca dojazd do sześciu ścieżek: Stary Zielony, DH+, Cygan, Cyganka, Twister, Kamieniołom. Opis podjazdu w relacji z trasy rowerowej na szczyt Koziej Góry
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #2 - 1.0 km
Krótszy, alternatywny dojazd tylko do najłatwiejszej trasy Stefanka. Droga asfaltowa przeznaczona głównie dla pieszych, wymagająca, o bardzo stromym podjeździe na koniec.
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #3 - 4.0 km
Dedykowany tylko dla rowerzystów podjazd o nazwie "Daglezjowy" umożliwiający dojazd do sześciu ścieżek: Stary Zielony, DH+, Cygan, Cyganka, Twister, Kamieniołom.
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #4 - 1.3 km
Dedykowany tylko dla rowerzystów podjazd o nazwie "Rock'N'Rolla Uphill" biegnący z Przełęczy Sipa (koniec trasy Rock'N'Rolla) w kierunku schroniska na Koziej Górze.
Ślad trasy: KMZ

Filmoteka

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter