górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Zaplecze rowerowe » Górskie ścieżki Enduro

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails na Koziej Górze

Aktualnie w kompleksie Enduro Trails, w obrębie Koziej Góry, wytyczonych jest 7 górskich ścieżek rowerowych - zjazdowych, o 4 stopniach trudności i długości około 16 km. Wytyczone są również, dwa, dedykowane tylko dla rowerzystów, podjazdy o nazwie Daglezjowy oraz Rock'N'Rolla Uphill prowadzące na szczyt Koziej Góry.

Enduro Trails - Kozia Góra

Górskie ścieżki rowerowe enduro na Koziej Górze

Ścieżki rowerowe są jednokierunkowe i służą tylko do zjazdu rowerem! Wychodzenie nimi lub podjeżdżanie pod górę jest zabronione! (nie dotyczy tras podjazdowych)


STEFANKA - 0.9 km - Bardzo łatwa
Najkrótsza i najłatwiejsza ze ścieżek, w pełni utwardzona o łagodnym spadku i kilku ciasnych zakrętach, przeznaczona głównie dla początkujących w jeździe na sigletrackach. Poradzą sobie na niej nawet najmłodsi kolarze.


CYGANKA - 1.7 km - Bardzo łatwa
Łagodna i kręta, ale płynna ścieżka dla początkujących rowerzystów górskich, składająca się z dwóch odrębnych odcinków, na których natrafimy na muldy i mostki przez strumyk. Poradzą sobie na niej nawet najmłodsi kolarze.


TWISTER - 4.1 km - Łatwa
Najdłuższa ścieżka z mnóstwem ciasnych i gęsto upakowanych zakrętów. Trasa w całości utwardzona, niezbyt stroma z dużą ilością band i muld, na której poradzi sobie każdy kolarz górski oraz nieco starsze dzieci.


STARY ZIELONY - 2.4 km - Trudna
ścieżka, w większości o nawierzchni naturalnej, biegnąca dawnym zielonym szlakiem pieszym, wzdłuż toru saneczkowego. Trasa dla osób o dużych umiejętnościach i obeznanych z dużymi kamieniami, korzeniami i muldami.


CYGAN - 2.7 km - Trudna
Druga pod względem długości ścieżka. Dosyć kręta, ale płynna i w całości o nawierzchni naturalnej, usłanej korzeniami i muldami. Rozpoczyna się w tym samym miejscu co trasa "Kamieniołom". Przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych fanów stylu enduro.


DH+ - 1.9 km - Bardzo trudna
Bardzo stroma i bardzo szybka trasa, w większości o naturalnych przeszkodach w postaci korzeni, kamieni. Ciasne bandy i różnej wielkości hopy (możliwość ominięcia) sprawiają, że przeznaczona jest tylko dla zaawansowanych, górskich kolarzy.


KAMIENIOŁOM - 2.2 km - Bardzo trudna
Bardzo trudna i stroma trasa rowerowa z naturalnymi przeszkodami typu głazy, korzenie oraz w jednym miejscu w strome skały. Trasa przeznaczona jest tylko dla zaawansowanych, górskich kolarzy.

Mapa górskich ścieżek rowerowych (Akt. Sierpień 2018)

Wyświetl większą mapę »

Aby dotrzeć do podnóża kompleksu górskich ścieżek rowerowych na Koziej Górze należy w Bielsku-Białej kierować się na ul. Czołgistów i dojechać do Hotelu Na Błoniach (49°46'51" N, 19°3'12" E), przy którym znajduje się niewielki, darmowy parking.

Za hotelem biegnie ul. Pocztowa (skręcamy w lewo), którą dojedziemy rowerem do rozwidlenia dróg przy nieukończonym hotelu. W zależności od wyboru trasy, którą zamierzamy zjeżdżać, wybieramy wariant podjazdu. Pokazane na mapie trasy dojazdowe są najkrótszymi drogami biegnącymi od parkingu i mogą nie pokrywać się w całości z charakterystycznymi drogowskazami kompleksu.


Trasa dojazdowa #1 - 2.8 km
Droga transportowa do schroniska, umożliwiająca dojazd do sześciu ścieżek: Stary Zielony, DH+, Cygan, Cyganka, Twister, Kamieniołom. Opis podjazdu w relacji z trasy rowerowej na szczyt Koziej Góry
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #2 - 1.0 km
Krótszy, alternatywny dojazd tylko do najłatwiejszej trasy Stefanka. Droga asfaltowa przeznaczona głównie dla pieszych, wymagająca, o bardzo stromym podjeździe na koniec.
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #3 - 4.0 km
Dedykowany tylko dla rowerzystów podjazd o nazwie "Daglezjowy" umożliwiający dojazd do sześciu ścieżek: Stary Zielony, DH+, Cygan, Cyganka, Twister, Kamieniołom.
Ślad trasy: KMZ


Trasa dojazdowa #4 - 1.3 km
Dedykowany tylko dla rowerzystów podjazd o nazwie "Rock'N'Rolla Uphill" biegnący z Przełęczy Sipa (koniec trasy Rock'N'Rolla) w kierunku schroniska na Koziej Górze.
Ślad trasy: KMZ

Filmoteka

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter