górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Szlaki rowerowe » Bielsko-Biała

Czerwony szlak rowerowy z Katowic na Przełęcz Glinka

Długość: 134 km

Trudność: 5 / 5

Ślad trasy: Brak

Oznaczenie

Oznaczenie czerwonego szlaku rowerowego

Czerwony szlak rowerowy liczy w sumie ok. 134 km i rozpoczyna się w okolicach Spodka w Katowicach, a kończy na Przełęczy Glinka, przy granicy polsko-słowackiej. Szlak rowerowy powstał m.in. z połączenia dwóch czerwonych szlaków rowerowych: biegnącego z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic oraz z biegnącego z Bielska-Białej do miasta Martin na Słowacji (skróconego w międzyczasie tylko do Przełęczy Glinka). Nowo wytyczonym fragmentem szlaku jest trasa od zapory w Goczałkowicach w kierunku wsi Piasek.

Trasa szlaku rowerowego prowadzi traktami o różnym rodzaju nawierzchni. Natrafimy zarówno na asfalt, szuter jak i nawierzchnię z ażurowych płyt betonowych. Zdecydowana większość trasy prowadzi bocznymi drogami o małym natężeniu ruchu.

Szlak rowerowy posiada oznakowanie tylko na odcinkach od Tychów (Jezioro Paprocańskie) do Katowic, od wsi Piasek do Zapory w Goczałkowicach oraz na fragmencie od Czechowic-Dziedzic do Przełęczy Glinka. Na tę chwilę brakuje jeszcze wytyczenia i oznakowania odcinka od w/w zapory do budynku MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach oraz od wsi Piasek do Jeziora paprocany w Tychach. Oznakowanie w/w odcinków jest dobre i można pokonać go bez użycia mapy, czy nawigacji.

Mapa szlaku rowerowego

Wyświetl większą mapę

Na powyższej mapie można zobaczyć dokładny przebieg czerwonego szlaku począwszy od Katowic do granicy polsko-słowackiej na Przełęczy Glinka.

Na obszarze Bielska-Białej trasa czerwonego szlaku rowerowego pokrywa się częściowo z zielonym szlakiem biegnącym w kierunku wzgórza Trzy Lipki oraz przebiegającym, przez kładkę nad rzeką Biała, niebieskim szlakiem wokół Bielska-Białej.

Na terenie Pszczyny trasa szlaku rowerowego pokrywa się częściowo m.in. z zielonym szlakiem rowerowym MTR Greenway Kraków-Morawy-Wiedeń, niebieskim szlakiem rowerowym z Pszczyny do Jastrzębia-Zdroju, zielonym szlakiem rowerowym z Chałupek do Krakowa.

Wykaz miast i ulic na szlaku rowerowym

KATOWICE → TYCHY → KOBIÓR → PSZCZYNA → GOCZAŁKOWICE → CZECHOWICE-DZIEDZICE → WILKOWICE → BYSTRA → MESZNA → BUCZKOWICE → GODZISZKA → LIPOWA → RADZIECHOWY → WĘGIERSKA GÓRKA → MILÓWKA → RAJCZA → UJSOŁY → GLINKA

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter