górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

Komentarze aktywnego, bielskiego rowerzysty

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniBLOGu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »

2 maj

2014

Pierwszy "kapeć" w tym roku i pożegnanie z zaworem Presta

Wczorajsza przejażdżka aktualnie najszerszą "drogą rowerową" w okolicy - nieczynną S69 - na trasie z Bielska-Białej do Rybarzowic, zaowocowała niestety pierwszą, przebitą dętką w tym roku. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w drodze powrotnej, przy węźle z ul. Bystrzańską, więc do domu było niedaleko - tylko 40 minut marszu :/ Pech chciał, że nie zabrałem ze sobą zapasu. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu zmobilizowałem się i rozwierciłem w końcu otwory w obręczach pod zawór samochodowy. Wymieniłem obie dętki i tym samym pożegnałem się z niewydarzonymi zaworami Presta, które są wg mnie największą porażką w świecie rowerów i doprowadzały mnie do szału podczas pompowania koła. Nigdy więcej zaworów Presta!


28 kwi

2014

Pismo do Jeronimo Martins w sprawie stojaków rowerowych

Ponieważ podczas tworzenia mapy stojaków rowerowych w mieście zauważyłem, że przy dwóch sklepach sieci Biedronka przy ul. Krakowskiej oraz ul. Michałowicza uszkodzone są w sumie 4 sztuki stojaków postanowiłem zainterweniować i poprosić o ich wymianę na nowe ramowe. W związku z budową nowego sklepu Biedronka na os. Karpackim poprosiłem również o montaż stojaków rowerowych nowego typu. Wysłałem w tym celu stosowne pismo emailem do BOK-u Biedronki - zobaczymy czy dostanę w ogóle odpowiedź i czy przyniesie to jakiś skutek. Z tego co czytałem w innych miastach taka akcja przyniosła skutek pozytywny.


3 mar

2014

Bzdury w magazynie samorządowym

Kilka dni temu w moje ręce wpadł Nr 4/2014 magazynu samorządowego "W Bielsku-Białej", w którym znalazłem obszerny artykuł dotyczący ilości ścieżek rowerowych w naszym mieście i planów budowy nowych. W zasadzie nie byłoby co komentować, gdyby nie kilka bzdurnych informacji, które w znalazłem w tych wypocinach.

Najbardziej rozbawiła mnie informacja o tym, że droga dla rowerów wzdłuż Armii Krajowej jest wygodna i co więcej łączy się z drogą biegnącą przy ul. Partyzantów. Jak jest wygodna, zwłaszcza na odcinku Andersa-Boboli, można zobaczyć tutaj i nie ma ona wygodnego połączenia z ciągiem wzdłuż Partyzantów! Jeśli chodzi o ciąg rowerowy wzdłuż ul. Bystrzańskiej, to co prawda odbudowano jej fragment przy węźle S69, ale nie ma ona ciągłości, bo na skrzyżowaniu nie wykonano przejazdu rowerowego!

Najbardziej byłem zaskoczony informacją, że wzdłuż ul. Dobrej (podano ul. Drobnej) istnieje podobno droga dla rowerów (???) i można nią dojechać do ciągu rowerowego na ul. Łagodnej. Do dziś nie mogę się otrząsnąć po tej informacji...


28 lut

2014

Pierwsza dłuższa przejażdżka i nowe stojaki w mieście

Korzystając z kolejnego dnia wolnego w pracy wybrałem się popracować nad formą i uderzyłem czerwonym szlakiem rowerowym do Czechowic-Dziedzic. Jadąc nową drogą rowerową wzdłuż ul. Grażyńskiego dostrzegłem, że rozwiązano problem z parkującymi na ścieżce autami w rejonie portierni Fiata, poprzez zamontowanie rzędu słupków. Widać, że ktoś pomyślał, bo słupki można w razie konieczności zdemontować po otwarciu kłódki.

Podczas jazdy ul. Konwojową zauważyłem, że przy portierni Celmy-Indukty zamontowano dwa stojaki na rowery. Największym zaskoczeniem był jednak zadaszony parking dla 30-tu rowerów dla pracowników przy zakładzie TRW - Brawo! W drodze powrotnej odnalazłem jeszcze dość leciwy, uszkodzony i archaiczny stojak rowerowy przy Urzędzie Pocztowym w Komorowicach ;)


8 lut

2014

Lutowa zadyszka na rowerze

Nadmierna ilość dni wolnych w pracy w ostatnim czasie zaowocowała dłuższym przesiadywaniem przy komputerze, co odbiło się niestety negatywnie na kondycji. Pierwszym sygnałem alarmowym była waga, która rekordowo skoczyła do 95 kg oraz zadyszka podczas wchodzenia po schodach już na drugie piętro! Korzystając z pogody wybrałem się "popracować" nieco na tym problemem i walnąłem sobie rundkę po mieście, namierzając przy okazji dwa nowe miejsca ze stojakami: Pływalnię Aqua oraz lokal Ciachomania na Bulwarach Młodości. Chociaż przejechałem nieco ponad 10 km to ledwo dojechałem do domu. Na podjeździe al. Andersa w kierunku Kauflanda o mało serca nie wyplułem. Masakra - muszę się za siebie wziąć ;)


« 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »

Tagi: #budżet obywatelski #części rowerowe #infrastruktura rowerowa #inne #interwencje #jazda rowerem #odżywki i suplementy #podsumowanie sezonu #polityka rowerowa #rajdy rowerowe