górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

Komentarze aktywnego, bielskiego rowerzysty

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniBLOGu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »

29 cze

2014

Dobre wieści po wizycie w "Biedronce" na ul. Żywieckiej

W tym tygodniu zakończyła się przebudowa (prawdopodobnie) podjazdu przy pawilonie przy ul. Żywieckiej, w którym mieści się sklep sieci "Biedronka" i przy którym znajdowały się znane wszystkim stojaki rowerowe typu "wyrwikółka". Widocznie moja interwencja, o której można przeczytać na MiniBLOGU, jednak przyniosła skutek, bo stare stojaki rowerowe zniknęły i pojawiły się nowe stojaki ramowe w liczbie czterech sztuk. W sumie możemy więc zaparkować aż 8 sztuk rowerów!

Wciąż trwa budowa kolejnego sklepu tej sieci na osiedlu Karpackim. Bądźmy dobrej myśli, że przy nim również zamontowane zostaną stojaki rowerowe ramowe. Brawo Biedronka - tak trzymać! Moja interwencja była oparta na pomyśle Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna, który zachęcał do podobnych działań w ramach akcji "Rowerem do sklepu".


27 cze

2014

Nawierzchnia na DDR wzdłuż ul. Grażyńskiego do poprawy

Korzystając dzisiaj, zupełnie okazyjnie, z drogi rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Grażyńskiego, stwierdziłem, że od mojej ostatniej wizyty w tym miejscu, nawierzchnia asfaltowa traktu uległa zniszczeniu. Problem dotyczy odcinka biegnącego wałem, od wiaduktu drogi S69 do zjazdu przy wiadukcie na ul. Mazańcowickiej. Pod wpływem osiadania gruntu nawierzchnia popękała w wielu miejscach, a obrzeża chodnikowe osunęły się z wału tworząc szczeliny. W niektórych miejscach przy takich szczelinach krawędzie nawierzchni asfaltowej załamały się i zapadły. Miejsc takowych jest kilkanaście i kilka z nich możecie zobaczyć tutaj oraz tutaj. Mija nieco ponad 6 miesięcy od kiedy droga rowerowa wzdłuż ul. Grażyńskiego została oddana, więc obejmuje ją gwarancja i miejmy nadzieję, że usterki zostaną usunięte przez wykonawcę.


21 cze

2014

Chora polityka miasta i MZD w kwestii dróg rowerowych

Przeglądając ogłoszenia o nowych przetargach na stronie BIP MZD w Bielsku-Białej natknąłem się na jeden dotyczący remontu ul. Spółdzielców od ul. Wodnej do ul. Stawowej oraz drugi dotyczący remontu ul. Żywieckiej od ul. Narciarskiej do granicy miasta.

Z dokumentacji wynika, że w przypadku pierwszego przetargu MZD chce rowerzystów ponownie uraczyć pseudo infrastrukturą rowerową w postaci obustronnego ciągu pieszo-rowerowego, na dodatek wyłożonego kostką brukową fazowaną, choć miejsca jest na tyle, aby zbudować wydzieloną DDR po jednej stronie! Ale po co? Przecież tak jest łatwiej, a w ogóle to nie da się tego zrobić.

Jeśli chodzi o drugi przetarg to dowiedziałem się właśnie, że na tym odcinku ul. Żywieckiej podobno jest ścieżka rowerowa, którą chcą zlikwidować kosztem pasa dla samochodów. Z tego co wiem to są tam obustronne 1.5 m pasy, które do tej pory uważałem za pobocze, bo brak jakiegokolwiek oznakowania P-23 "rower".

I tak od lat wygląda polityka rowerowa w tym zapyziałym mieście! Buduje się iluzoryczną infrastrukturę rowerową, a inną się likwiduje.


18 cze

2014

Już wkrótce otwarcie nowego odcinka DDR na os. Złote Łany

Podczas szybkiej, przedpołudniowej przejażdżki rowerem dotarłem na os. Złote Łany, gdzie, jak informowałem kilka miesięcy temu, ma powstać odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Liściastej oraz chodnik. O ile budowa chodnika dobiegła końca już parę miesięcy temu, to droga rowerowa nie doczekała się jeszcze warstwy asfaltu. Na dodatek ostatnie, intensywne opady deszczu wypłukały podbudowę DDR na dość długim odcinku. Na miejscu okazało się, że prace ukończeniowe ruszyły, bowiem podbudowa została poprawiona i ustawiono oznakowanie pionowe. Jedyne co mnie martwi to to, że prawdopodobnie nawierzchnię DDR będzie stanowić tylko jedna warstwa asfaltu! Tak przynajmniej można wywnioskować po wysokości podbudowy w stosunku do krawędzi krawężnika. Droga rowerowa bez warstwy wiążącej? Znowu oszczędzamy na jakości? Nieładnie!


26 maj

2014

Na wpół udana interwencja u "Biedronki"

Jakiś miesiąc temu wysłałem pismo do Jeronimo Martins w sprawie wymiany stojaków rowerowych przy dwóch sklepach sieci Biedronka w Bielsku-Białej. Po tygodniu oczekiwania dostałem sztampową odpowiedź z BOK o przyjęciu zgłoszenia i zleceniu wymiany stojaków. Wczoraj, z braku pomysłu na konkretną trasę rowerową, postanowiłem sprawdzić jak sytuacja wygląda. Okazało się, że wszystkie uszkodzone stojaki zostały wymienione, ale niestety na identyczne "wyrwikółka" jak poprzednio :( Szkoda, że przy okazji nie zamontowano stojaków ramowych, które są znacznie lepsze i o czym wspomniałem w piśmie. Jak to wyglądało wcześniej: Biedronka - ul. Michałowicza oraz Biedronka - ul. Krakowska. W każdym razie dziękujemy "Biedronce" za podejście do klienta.


« 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »

Tagi: #budżet obywatelski #części rowerowe #infrastruktura rowerowa #inne #interwencje #jazda rowerem #odżywki i suplementy #podsumowanie sezonu #polityka rowerowa #rajdy rowerowe