górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

Komentarze aktywnego, bielskiego rowerzysty

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniBLOGu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »

18 cze

2014

Już wkrótce otwarcie nowego odcinka DDR na os. Złote Łany

Podczas szybkiej, przedpołudniowej przejażdżki rowerem dotarłem na os. Złote Łany, gdzie, jak informowałem kilka miesięcy temu, ma powstać odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Liściastej oraz chodnik. O ile budowa chodnika dobiegła końca już parę miesięcy temu, to droga rowerowa nie doczekała się jeszcze warstwy asfaltu. Na dodatek ostatnie, intensywne opady deszczu wypłukały podbudowę DDR na dość długim odcinku. Na miejscu okazało się, że prace ukończeniowe ruszyły, bowiem podbudowa została poprawiona i ustawiono oznakowanie pionowe. Jedyne co mnie martwi to to, że prawdopodobnie nawierzchnię DDR będzie stanowić tylko jedna warstwa asfaltu! Tak przynajmniej można wywnioskować po wysokości podbudowy w stosunku do krawędzi krawężnika. Droga rowerowa bez warstwy wiążącej? Znowu oszczędzamy na jakości? Nieładnie!


26 maj

2014

Na wpół udana interwencja u "Biedronki"

Jakiś miesiąc temu wysłałem pismo do Jeronimo Martins w sprawie wymiany stojaków rowerowych przy dwóch sklepach sieci Biedronka w Bielsku-Białej. Po tygodniu oczekiwania dostałem sztampową odpowiedź z BOK o przyjęciu zgłoszenia i zleceniu wymiany stojaków. Wczoraj, z braku pomysłu na konkretną trasę rowerową, postanowiłem sprawdzić jak sytuacja wygląda. Okazało się, że wszystkie uszkodzone stojaki zostały wymienione, ale niestety na identyczne "wyrwikółka" jak poprzednio :( Szkoda, że przy okazji nie zamontowano stojaków ramowych, które są znacznie lepsze i o czym wspomniałem w piśmie. Jak to wyglądało wcześniej: Biedronka - ul. Michałowicza oraz Biedronka - ul. Krakowska. W każdym razie dziękujemy "Biedronce" za podejście do klienta.


2 maj

2014

Pierwszy "kapeć" w tym roku i pożegnanie z zaworem Presta

Wczorajsza przejażdżka aktualnie najszerszą "drogą rowerową" w okolicy - nieczynną S69 - na trasie z Bielska-Białej do Rybarzowic, zaowocowała niestety pierwszą, przebitą dętką w tym roku. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w drodze powrotnej, przy węźle z ul. Bystrzańską, więc do domu było niedaleko - tylko 40 minut marszu :/ Pech chciał, że nie zabrałem ze sobą zapasu. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu zmobilizowałem się i rozwierciłem w końcu otwory w obręczach pod zawór samochodowy. Wymieniłem obie dętki i tym samym pożegnałem się z niewydarzonymi zaworami Presta, które są wg mnie największą porażką w świecie rowerów i doprowadzały mnie do szału podczas pompowania koła. Nigdy więcej zaworów Presta!


28 kwi

2014

Pismo do Jeronimo Martins w sprawie stojaków rowerowych

Ponieważ podczas tworzenia mapy stojaków rowerowych w mieście zauważyłem, że przy dwóch sklepach sieci Biedronka przy ul. Krakowskiej oraz ul. Michałowicza uszkodzone są w sumie 4 sztuki stojaków postanowiłem zainterweniować i poprosić o ich wymianę na nowe ramowe. W związku z budową nowego sklepu Biedronka na os. Karpackim poprosiłem również o montaż stojaków rowerowych nowego typu. Wysłałem w tym celu stosowne pismo emailem do BOK-u Biedronki - zobaczymy czy dostanę w ogóle odpowiedź i czy przyniesie to jakiś skutek. Z tego co czytałem w innych miastach taka akcja przyniosła skutek pozytywny.


3 mar

2014

Bzdury w magazynie samorządowym

Kilka dni temu w moje ręce wpadł Nr 4/2014 magazynu samorządowego "W Bielsku-Białej", w którym znalazłem obszerny artykuł dotyczący ilości ścieżek rowerowych w naszym mieście i planów budowy nowych. W zasadzie nie byłoby co komentować, gdyby nie kilka bzdurnych informacji, które w znalazłem w tych wypocinach.

Najbardziej rozbawiła mnie informacja o tym, że droga dla rowerów wzdłuż Armii Krajowej jest wygodna i co więcej łączy się z drogą biegnącą przy ul. Partyzantów. Jak jest wygodna, zwłaszcza na odcinku Andersa-Boboli, można zobaczyć tutaj i nie ma ona wygodnego połączenia z ciągiem wzdłuż Partyzantów! Jeśli chodzi o ciąg rowerowy wzdłuż ul. Bystrzańskiej, to co prawda odbudowano jej fragment przy węźle S69, ale nie ma ona ciągłości, bo na skrzyżowaniu nie wykonano przejazdu rowerowego!

Najbardziej byłem zaskoczony informacją, że wzdłuż ul. Dobrej (podano ul. Drobnej) istnieje podobno droga dla rowerów (???) i można nią dojechać do ciągu rowerowego na ul. Łagodnej. Do dziś nie mogę się otrząsnąć po tej informacji...


« 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »

Tagi: #budżet obywatelski #części rowerowe #infrastruktura rowerowa #inne #interwencje #jazda rowerem #odżywki i suplementy #podsumowanie sezonu #polityka rowerowa #rajdy rowerowe