górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

Komentarze aktywnego, bielskiego rowerzysty

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniBLOGu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »

3 mar

2014

Bzdury w magazynie samorządowym

Kilka dni temu w moje ręce wpadł Nr 4/2014 magazynu samorządowego "W Bielsku-Białej", w którym znalazłem obszerny artykuł dotyczący ilości ścieżek rowerowych w naszym mieście i planów budowy nowych. W zasadzie nie byłoby co komentować, gdyby nie kilka bzdurnych informacji, które w znalazłem w tych wypocinach.

Najbardziej rozbawiła mnie informacja o tym, że droga dla rowerów wzdłuż Armii Krajowej jest wygodna i co więcej łączy się z drogą biegnącą przy ul. Partyzantów. Jak jest wygodna, zwłaszcza na odcinku Andersa-Boboli, można zobaczyć tutaj i nie ma ona wygodnego połączenia z ciągiem wzdłuż Partyzantów! Jeśli chodzi o ciąg rowerowy wzdłuż ul. Bystrzańskiej, to co prawda odbudowano jej fragment przy węźle S69, ale nie ma ona ciągłości, bo na skrzyżowaniu nie wykonano przejazdu rowerowego!

Najbardziej byłem zaskoczony informacją, że wzdłuż ul. Dobrej (podano ul. Drobnej) istnieje podobno droga dla rowerów (???) i można nią dojechać do ciągu rowerowego na ul. Łagodnej. Do dziś nie mogę się otrząsnąć po tej informacji...


28 lut

2014

Pierwsza dłuższa przejażdżka i nowe stojaki w mieście

Korzystając z kolejnego dnia wolnego w pracy wybrałem się popracować nad formą i uderzyłem czerwonym szlakiem rowerowym do Czechowic-Dziedzic. Jadąc nową drogą rowerową wzdłuż ul. Grażyńskiego dostrzegłem, że rozwiązano problem z parkującymi na ścieżce autami w rejonie portierni Fiata, poprzez zamontowanie rzędu słupków. Widać, że ktoś pomyślał, bo słupki można w razie konieczności zdemontować po otwarciu kłódki.

Podczas jazdy ul. Konwojową zauważyłem, że przy portierni Celmy-Indukty zamontowano dwa stojaki na rowery. Największym zaskoczeniem był jednak zadaszony parking dla 30-tu rowerów dla pracowników przy zakładzie TRW - Brawo! W drodze powrotnej odnalazłem jeszcze dość leciwy, uszkodzony i archaiczny stojak rowerowy przy Urzędzie Pocztowym w Komorowicach ;)


8 lut

2014

Lutowa zadyszka na rowerze

Nadmierna ilość dni wolnych w pracy w ostatnim czasie zaowocowała dłuższym przesiadywaniem przy komputerze, co odbiło się niestety negatywnie na kondycji. Pierwszym sygnałem alarmowym była waga, która rekordowo skoczyła do 95 kg oraz zadyszka podczas wchodzenia po schodach już na drugie piętro! Korzystając z pogody wybrałem się "popracować" nieco na tym problemem i walnąłem sobie rundkę po mieście, namierzając przy okazji dwa nowe miejsca ze stojakami: Pływalnię Aqua oraz lokal Ciachomania na Bulwarach Młodości. Chociaż przejechałem nieco ponad 10 km to ledwo dojechałem do domu. Na podjeździe al. Andersa w kierunku Kauflanda o mało serca nie wyplułem. Masakra - muszę się za siebie wziąć ;)


11 sty

2014

Budżet obywatelski bez projektów

Chociaż projekty w ramach budżetu obywatelskiego można składać już od 1 stycznia to baza projektów jest pusta. Temat poruszony został nawet na jednym z bielskich portali i tam też znalazłem informacje o tym, że grupa rowerzystów 2B Eco Trails planuje wybudować ekologiczne ścieżki rowerowe typu "singletrack", na zboczach okolicznych szczytów. Pomysł jak dla mnie rewelacyjny i pozwoliłby uatrakcyjnić nieco okolice tego zapyziałego miasta. Ten pomysł uzyska ode mnie na pewno kilka punktów lub nawet wszystkie jeśli nic innego nie będzie godne uwagi.

Pozostaje tylko kwestia jak odniesie się do tego beton leśników i czy znowu nie skończy się na gadaniu, że "nie da się tego zrobić", "nie wolno" itp., ale to już problem pomysłodawców. Mam nadzieję, że projekt dojdzie do skutku. Jestem zdecydowanie na TAK.


5 sty

2014

Jak skutecznie zepsuć rowerzyście dzień

W planach miała być rutynowa i krótka rundka rowerem, a znowu udało mi się namierzyć dwa stojaki w mieście. Tym razem przy Poliklinice Stomatologicznej "Pod Szyndzielnią" u zbiegu ulic: Młodzieżowej i Armii Krajowej oraz przy Hali Sportowej przy SP23 w Kamienicy. Przejeżdżałem tamtędy wiele razy, ale dopiero dziś udało mi się je wypatrzyć w oddali. Niestety zniknął jeden stojak stojący przy galerii DecoArt :(

W zasadzie nie byłoby nic niezwykłego podczas tego wypadu gdybym nie dotarł drogą rowerową wzdłuż ul. Karbowej w okolice ośrodka "Dębowiec", gdzie jakby ktoś nagle mnie strzelił w mordę! To co tam zobaczyłem podniosło mi skutecznie ciśnienie i zmuszony byłem nadłożyć kilka kilometrów jazdy więcej żeby odreagować i pozbyć się nerwów. Że też ziemia nosi takich idiotów. Zaczynam podejrzewać, że takowe działania są celowe i noszą miano czystej złośliwości.


« 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »

Tagi: #budżet obywatelski #części rowerowe #infrastruktura rowerowa #inne #interwencje #jazda rowerem #odżywki i suplementy #podsumowanie sezonu #polityka rowerowa #rajdy rowerowe