górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej oraz informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów. Ze względu, że głupotę należy piętnować wpisy na miniblogu mogą być dla niektórych osób obraźliwe i kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »

21 paź

2009

Nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kolistej

Po kilku miesiącach prac zakończył się pierwszy etap modernizacji ul. Kolistej w Bielsku-Białej. Remont wiązał się z poszerzeniem drogi, budową chodników oraz ścieżki rowerowej wzdłuż modernizowanego odcinka. Obejmował on fragment od al. Andersa do ul. Gościnnej. Tym samym w Bielsku-Białej przybyło prawie 1.5 km nowej ścieżki rowerowej. Nawierzchnia nowej ścieżki jest w większości wyłożona asfaltem (bramy wjazdowe - kostka brukowa) i na obecna chwilę nie posiada oznaczeń poziomych, ani pionowych. Ścieżka posiada ciągłość, bowiem wytyczono również przejazdy rowerowe, m.in. przez ul. Niwną. Niestety niektóre rozwiązania zastosowane przy budowie nie spełniają wymagań prawnych...


23 maj

2009

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Młodzieżowej

Kilka dni temu zakończono przebudowę i modernizację ul. Młodzieżowej. Dzięki temu udało się wygospodarować po jednej stronie drogi miejsce dla nowej ścieżki rowerowej. Nowy ok. 250 metrowy odcinek ścieżki rowerowej o szerokości 2.5 m jest wyłożony asfaltem i oznaczony czerwonymi poziomymi pasami. Niestety po minięciu skrzyżowania z ul. Bliską ścieżka rowerowa nagle się urywa. Brak również wytyczonego przejazdu rowerowego - namalowano przejście dla pieszych. Nie zadbano również o płynne połączenie nowej ścieżki z tą, która biegnie wzdłuż ul. Armii Krajowej - ścieżka rowerowa urywa się po dojechaniu do przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z w/w drogą.


1 mar

2009

Nowe ścieżki i pasy rowerowe w Bielsku-Białej

W związku z niedawnym zakończeniem remontów dwóch dróg w Bielsku-Białej przybyło w naszym mieście prawie 2 km nowych ścieżek rowerowych. Pierwsza powstała wzdłuż ul. Karbowej, gdzie wybudowano prawie 1.3 km długości ścieżkę rowerową, wyłożoną kostką brukową, niefazowaną. Ścieżka rowerowa rozpoczyna się przy rondzie z ul. Armii Krajowej i ma płynne połączenie ze ścieżką, która biegnie wzdłuż wymienionej ulicy. Z kolei wzdłuż ul. Szarotki wygospodarowano miejsce na obustronne pasy rowerowe o szerokości 1.5 m. Pasy rowerowe wytyczono na odcinku ulicy długości ok. 500 m od skrzyżowania z ul. Lotniczą do skrzyżowania z ul. Cisową (szczegóły na mapie dróg rowerowych).


« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »

Tagi: #części rowerowe #jazda rowerem #polityka rowerowa #budżet obywatelski #inne #interwencje #odżywki i suplementy #infrastruktura rowerowa #rajdy rowerowe