górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniblogu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »

4 sty

2014

Otwarcie sezonu rowerowego A.D. 2014

Nieco później niż w roku ubiegłym, ale otwarłem w końcu tegoroczny sezon rowerowy. Znowu mamy ciepły początek stycznia i pogoda zachęca do jazdy. Jak co roku wyskoczyłem na krótką, kontrolną trasę rowerową, która zaowocowała odnalezieniem kolejnego miejsca przyjaznego rowerzystom. To nowa kawiarnia "Olszówka" u zbiegu ulic: Olszówka i Młodzieżowej, gdzie pojawił się ostatnio mały stojak rowerowy. Co prawda wygląda marnie i jest typowym "wyrwikółkiem" ale jest, a za dobre chęci właścicieli zrobię lokalowi małą reklamę. Zwłaszcza, że leży on na trasie niebieskiego szlaku rowerowego wokół Bielska-Białej. Dziękujemy.


1 sie

2011

68 Tour De Pologne znowu ominie Bielsko-Białą

Wczoraj w Pruszkowie k./Warszawy rozpoczęła się 68 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 31 lipca-6 sierpnia 2011 roku i liczyć będzie 7 etapów, podczas których kolarze pokonają prawie 1200 km.

Niestety po raz kolejny trasa wyścigu nie przebiegnie po ulicach Bielska-Białej. Czwarty etap wyścigu, o długości 177 km, rozegrany zostanie w środę 3 sierpnia i niestety ominie Bielsko-Białą. Peleton bowiem wyruszy z Oświęcimia i przejedzie przez Kęty, Porąbkę, Międzybrodzie Bialskie, Żywiec, Tresną, Węgierską Górkę, Cisiec, Kamesznicę, Wisłę, Ustroń i zakończy jazdę w Cieszynie.

Dokładne informacje na temat wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie 68 Tour De Pologne.


10 lip

2011

Dołącz do fanów oficjalnego profilu strony na Facebooku

Jeżeli lubisz od czasu do czasu zaglądać na moją stronę i posiadasz swój profil w popularnym portalu społecznościowym Facebook zapraszam do odwiedzenia oficjalnego profilu strony rowerowe-bielsko.pl. Od 1 lipca br. wszystkie aktualne informacje będą również ukazywały się równocześnie na tablicy w/w portalu, gdzie będzie można wyrazić swoją opinię na ich temat.

W ramach ułatwienia Wam zadania w zakładce po lewej stronie każdej podstrony zamieszczony jest Like Box, w którym za pomocą jednego kliknięcia staniesz się fanem strony. Jeżeli doceniasz mój wysiłek w prowadzeniu strony kliknij Lubię to!. Z góry dziękuję.


27 cze

2011

Charytatywny rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów"

W sobotę 9 lipca o godzinie 13.00 z centrum Bielsku-Białej, a dokładnie z placu Bolka i Lolka, wyruszy II Rajd Rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów" przygotowany przez organizację charytatywną Fundacja Babci Aliny. Fundacja, założona w Wielkiej Brytanii przez pochodzących z Bielska-Białej Janusza Holendera i jego córkę, wspiera polskie hospicja poprzez zakup niezbędnego sprzętu.

Trasa rajdu liczyć będzie ponad 1000 km i przebiegać będzie m.in. przez takie miasta jak Cieszyn, Włocławek, Łódź, Toruń i Elbląg. Po drodze uczestnicy rajdu będą odwiedzać wybrane hospicja wspierane przez fundację. Rajd zakończy się po 9 dniach w Gdańsku.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w rajdzie na koszt własny. Osoby chętne do wsparcia swoją obecnością uczestników lub chcące wesprzeć finansowo fundację odsyłam po szczegółowe informacje bezpośrednio na stronę Fundacji Babci Aliny pod w/w adresem.


16 maj

2011

Nowa droga pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Ks. Brzóski

Zakończyła się w końcu przebudowa ostatniego odcinka ul. Ks. Brzóski. Jak można było zobaczyć na mapie ścieżek rowerowych Bielska-Białej wzdłuż tej drogi wykonano już ścieżkę dla rowerów. W związku z tym postanowiłem sprawdzić czy aby nie przybyło nam kilku metrów nowego traktu dla rowerów.

Miasto Bielsko-Biała wzbogaciło się o około 300 metrów ścieżki, ale niestety pieszo-rowerowej. Nowy fragment, tak jak pozostałe, został wyłożony czerwoną kostką brukową, fazowaną i oznaczony znakiem C-13-16, czyli mogą się po niej poruszać zarówno piesi jak i rowerzyści, po dowolnej jej stronie.

Na domiar złego po oględzinach okazało się, że trzy fragmenty ścieżek wzdłuż oddanej ulicy nie są ze sobą połączone. Dodatkowym mankamentem jest także fakt, że ulica przebiega pośród prywatnych domów i co kilka metrów, w miejscu bramy wyjazdowej z posesji, ścieżka jest nieco obniżona. Jaki jest sens tworzenia takich traktów? - oceńcie sami. Dla mnie osobiście jest to kolejna pseudo ścieżka rowerowa, ale ze względu na oznaczenie postanowiłem umieścić ją na mapie.


« 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »

Tagi: #polityka rowerowa #jazda rowerem #części rowerowe #budżet obywatelski #inne #interwencje #odżywki i suplementy #infrastruktura rowerowa #rajdy rowerowe