górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniblogu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »

21 cze

2014

Chora polityka miasta i MZD w kwestii dróg rowerowych

Przeglądając ogłoszenia o nowych przetargach na stronie BIP MZD w Bielsku-Białej natknąłem się na jeden dotyczący remontu ul. Spółdzielców od ul. Wodnej do ul. Stawowej oraz drugi dotyczący remontu ul. Żywieckiej od ul. Narciarskiej do granicy miasta.

Z dokumentacji wynika, że w przypadku pierwszego przetargu MZD chce rowerzystów ponownie uraczyć pseudo infrastrukturą rowerową w postaci obustronnego ciągu pieszo-rowerowego, na dodatek wyłożonego kostką brukową fazowaną, choć miejsca jest na tyle, aby zbudować wydzieloną DDR po jednej stronie! Ale po co? Przecież tak jest łatwiej, a w ogóle to nie da się tego zrobić.

Jeśli chodzi o drugi przetarg to dowiedziałem się właśnie, że na tym odcinku ul. Żywieckiej podobno jest ścieżka rowerowa, którą chcą zlikwidować kosztem pasa dla samochodów. Z tego co wiem to są tam obustronne 1.5 m pasy, które do tej pory uważałem za pobocze, bo brak jakiegokolwiek oznakowania P-23 "rower".

I tak od lat wygląda polityka rowerowa w tym zapyziałym mieście! Buduje się iluzoryczną infrastrukturę rowerową, a inną się likwiduje.


18 cze

2014

Już wkrótce otwarcie nowego odcinka DDR na os. Złote Łany

Podczas szybkiej, przedpołudniowej przejażdżki rowerem dotarłem na os. Złote Łany, gdzie, jak informowałem kilka miesięcy temu, ma powstać odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Liściastej oraz chodnik. O ile budowa chodnika dobiegła końca już parę miesięcy temu, to droga rowerowa nie doczekała się jeszcze warstwy asfaltu. Na dodatek ostatnie, intensywne opady deszczu wypłukały podbudowę DDR na dość długim odcinku. Na miejscu okazało się, że prace ukończeniowe ruszyły, bowiem podbudowa została poprawiona i ustawiono oznakowanie pionowe. Jedyne co mnie martwi to to, że prawdopodobnie nawierzchnię DDR będzie stanowić tylko jedna warstwa asfaltu! Tak przynajmniej można wywnioskować po wysokości podbudowy w stosunku do krawędzi krawężnika. Droga rowerowa bez warstwy wiążącej? Znowu oszczędzamy na jakości? Nieładnie!


26 maj

2014

Na wpół udana interwencja u "Biedronki"

Jakiś miesiąc temu wysłałem pismo do Jeronimo Martins w sprawie wymiany stojaków rowerowych przy dwóch sklepach sieci Biedronka w Bielsku-Białej. Po tygodniu oczekiwania dostałem sztampową odpowiedź z BOK o przyjęciu zgłoszenia i zleceniu wymiany stojaków. Wczoraj, z braku pomysłu na konkretną trasę rowerową, postanowiłem sprawdzić jak sytuacja wygląda. Okazało się, że wszystkie uszkodzone stojaki zostały wymienione, ale niestety na identyczne "wyrwikółka" jak poprzednio :( Szkoda, że przy okazji nie zamontowano stojaków ramowych, które są znacznie lepsze i o czym wspomniałem w piśmie. Jak to wyglądało wcześniej: Biedronka - ul. Michałowicza oraz Biedronka - ul. Krakowska. W każdym razie dziękujemy "Biedronce" za podejście do klienta.


2 maj

2014

Pierwszy "kapeć" w tym roku i pożegnanie z zaworem Presta

Wczorajsza przejażdżka aktualnie najszerszą "drogą rowerową" w okolicy - nieczynną S69 - na trasie z Bielska-Białej do Rybarzowic, zaowocowała niestety pierwszą, przebitą dętką w tym roku. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w drodze powrotnej, przy węźle z ul. Bystrzańską, więc do domu było niedaleko - tylko 40 minut marszu :/ Pech chciał, że nie zabrałem ze sobą zapasu. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu zmobilizowałem się i rozwierciłem w końcu otwory w obręczach pod zawór samochodowy. Wymieniłem obie dętki i tym samym pożegnałem się z niewydarzonymi zaworami Presta, które są wg mnie największą porażką w świecie rowerów i doprowadzały mnie do szału podczas pompowania koła. Nigdy więcej zaworów Presta!


28 kwi

2014

Pismo do Jeronimo Martins w sprawie stojaków rowerowych

Ponieważ podczas tworzenia mapy stojaków rowerowych w mieście zauważyłem, że przy dwóch sklepach sieci Biedronka przy ul. Krakowskiej oraz ul. Michałowicza uszkodzone są w sumie 4 sztuki stojaków postanowiłem zainterweniować i poprosić o ich wymianę na nowe ramowe. W związku z budową nowego sklepu Biedronka na os. Karpackim poprosiłem również o montaż stojaków rowerowych nowego typu. Wysłałem w tym celu stosowne pismo emailem do BOK-u Biedronki - zobaczymy czy dostanę w ogóle odpowiedź i czy przyniesie to jakiś skutek. Z tego co czytałem w innych miastach taka akcja przyniosła skutek pozytywny.


« 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »

Tagi: #polityka rowerowa #jazda rowerem #części rowerowe #budżet obywatelski #inne #interwencje #odżywki i suplementy #infrastruktura rowerowa #rajdy rowerowe