górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » miniBLOG

Komentarze aktywnego, bielskiego rowerzysty

W tym miejscu znajdziesz krótkie i dosadne komentarze autora strony na temat rowerowej rzeczywistości w Bielsku-Białej, informacje o jego drobnej działalności na rzecz rowerzystów lub sprawach sprzętowych związanych z moimi rowerami. Umieszczam tutaj również większość interpelacji zgłaszanych przez Radnych na sesjach Rady Miejskiej Bielska-Białej. Uwaga: Niektóre wpisy na miniBLOGu mogą być dla niektórych osób obraźliwe lub kontrowersyjne w odbiorze.

« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 26 »

20 mar

2018

Uszkodzony licznik rowerowy / Ogrom śmieci w mieście #1

Pierwszy, ciepły weekend marcowy oczywiście musiał być związany z rundką na rowerze. Po dłuższym zastoju, krótki wypad rowerem po mieście bocznymi drogami, poprawił mi nieco humor. Niestety - jak często to w życiu bywa - sielanka nie mogła potrwać długo. Po pierwsze znikający śnieg oraz brak trawy i liści na drzewach oraz krzewach odsłonił ogrom wszelkiej maści dzikich wysypisk i skupisk śmieci w naszym mieście!Zdjęcie #1. Jako, że jestem wyczulony na takie sytuacje postanowiłem skorzystać z platformy do zgłaszania takich problemów - ZgłoszeniaBB i zgłosiłem kilka przypadków. Przy okazji dodałem również zgłoszenia dotyczące dziur w nawierzchni oraz oznakowania ciągów rowerowych (w sumie 9 zgłoszeń).

Podczas zgłaszania jednej z w/w sytuacji - niewiem jakim cudem - wypadł mi z uchwytu licznik rowerowy! O jego braku zorientowałem się dopiero po 10 minutach jazdy. Bluzgom nie było końca, ale wróciłem tym samym śladem i odnalazłem licznik, który leżał sobie przy krawędzi jezdni. Niestety w międzyczasie został rozjechany przez koło samochodowe i pomimo tego, że obudowa nie była uszkodzona, to pęknięty wyświetlacz eliminował go z dalszego użytkowania → Zdjęcie #2. Ostatecznie dzień zakończyłem stratą ok. 100 zł i zepsutym humorem na cały weekend. Ot wredne życie!


4 lut

2018

Testy suplementów i odżywek #2 - Dextro Energy Zero Calories

W zeszłym sezonie rowerowym, z racji tego że moja jazda rowerem odbywała się głównie po mieście, postanowiłem wypróbować nowy preparat regulujący poziom elektrolitów w organizmie. Do testów zakupiłem tabletki musujące Dextro Energy Zero Calories, które przeznaczone są dla osób, które prowadzą krótkie treningi.

Produkt ma za zadanie uzupełnić w organizmie takie składniki jak: sód, magnez, wapń, potas i chlorki, które tracimy częściowo wraz z potem. Producent na etykiecie zawarł informację, że produkt nie zawiera cukru, jednak jak to często bywa w takich wypadkach - w zamian zastosowano sztuczny słodzik: suklarozę, której wpływ na nasze zdrowie jest nie do końca znany. Do wybory mamy dwa smaki: pomarańczowy oraz jagodowy → Zdjęcie #1.

Dużym plusem preparatu jest duża szybkość rozpuszczania się tabletki w wodzie, a sam smak przygotowanego napoju, pomimo zastosowania słodzika, jest dobry. Podczas stosowania preparatu nie dostrzegłem żadnych negatywnych skutków oddziaływania.

Zakupiłem cztery opakowania produktu, z których otwarłem jeden. Pozostałe trzy leżały w szafce, fabrycznie zamknięte i - z nieznanych mi przyczyn - plastikowe tubki z tabletkami samoistnie popękały na dnie, a wilgoć z powietrza spowodowała rozpuszczanie tabletki, która uczyniła jeszcze większe szkody → Zdjęcie #2. Przyznam, że sytuacja dosyć dziwna, której nie potrafię wytłumaczyć i to w zasadzie jedyna wada tego preparatu.


27 gru

2017

Budżet rowerowy Bielska-Białej na 2018 rok oraz prognoza finansowa na lata 2018-21

Rada Miejska podczas ostatniej, grudniowej 36 sesji uchwaliła plan budżetu miasta na przyszły rok oraz wieloletnią prognozę finansową Bielska-Białej na lata 2018-21 → #PDF. W przyszłorocznym budżecie miasta na inwestycje związane z infrastrukturą rowerową przeznaczono następujące kwoty: 2.5 mln zł na budowę nowych i modernizację istniejących ścieżek rowerowych oraz 0.75 mln zł na System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych BBbike w Bielsku-Białej. Powyższe kwoty na wymienione pozycje zostały również uwzględnione w prognozie finansowej miasta na lata 2019-21.

Nadmienię, że dopisek dotyczący modernizacji istniejących dróg rowerowych pojawił się po raz pierwszy w wieloletniej prognozie finansowej i ma związek z trwającym przeglądem technicznym infrastruktury rowerowej, w którym uczestniczę. To efekt pracy Radnego Bronisława Szafarczyka, który m. in. uczestniczy w komisjach budżetowych, do którego zwróciłem się z prośbą, aby poruszył temat zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych z przeznaczeniem na modernizacje dróg rowerowych wynikających z błędów projektowych, wykonawczych itp. Wywalczona kwota jest o 1 mln zł większa niż zakładał zeszłoroczny plan finansowy, dodatkowo modernizacje istniejącej infrastruktury rowerowej będą odbywać się częściowo ze środków przeznaczonych na utrzymanie dróg.


7 gru

2017

Interpelacja w/s umiejscowienia nowych stacji wypożyczalni rowerów

Na listopadowej sesji Rady Miejskiej radny Karol Markowski zwrócił się do władz miasta z interpelacją, w której domagał się odpowiedzi na pytanie: Czy Gmina Bielsko-Biała prowadzi badania wskazujące, w których częściach miasta umiejscowić nowe stacje wypożyczalni rowerów → #PDF. 12 nowych stacji wypożyczalni rowerów BBbike ma pojawić się w Bielsku-Białej na wiosnę 2018 roku, bowiem w październiku br. bielski Ratusz ogłosił przetarg na nowego operatora BBbike. W interpelacji zwrócił się także z prośbą o rozważenie zainstalowania takich stacji w dzielnicy Komorowice - przy Placu Niemczyka oraz w dzielnicy Hałcnów - rejon Domu Kultury.

Na sesji Rady Miejskiej Prezydent Miasta zapewnił, że takie analizy były prowadzone. Z kolei z odpowiedzi pisemnej na interpelacje możemy dowiedzieć się, że takie analizy cały czas trwają i jedna ze stacji BBbike na pewno powstanie w dzielnicy Komorowice - na Placu Niemczyka lub w okolicy kościoła św. Jana Chrzciciela. Na obecną chwilę nie ma możliwości zainstalowania takiej stacji w Hałcnowie, bowiem jest ona zbyt oddalona od istniejących stacji i wymagana byłaby budowa 2 lub 3 dodatkowych stacji. Jak zapewnił Z-ca Prezydenta władze zapewniły sobie prawo do składania zamówień dodatkowych i nie wykluczone, że stacja w Hałcnowie pojawi się - jeżeli tylko będą zarezerwowane w budżecie miasta środki pieniężne na ten cel. Pełną treść odpowiedzi znajdziecie tutaj → #PDF.


14 lis

2017

Słabe wyniki projektów rowerowych w Budżecie Obywatelskim na 2018 rok

Doczekaliśmy się oficjalnych wyników głosowania na projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim Bielska-Białej na 2018 rok. To kolejny rok, w którym projekty rowerowe i około rowerowe osiągnęły słabe wyniki w głosowaniu. Pod głosowanie trafiły cztery projekty związane z rowerami, z których 3 dotyczyły modernizacji lub budowy miasteczka ruchu drogowego oraz jeden dotyczący budowy drogi rowerowej.

Projekt ogólnomiejski dotyczący budowy ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach uzyskał w głosowaniu tylko 525 głosów i nie zakwalifikował się do realizacji. Z kolei projekt m.in. modernizacji miasteczka ruchu drogowego na Błoniach uzyskał 438 głosów i także odpadł z etapu realizacji.

W puli projektów osiedlowych mieszkańcy złosili dwa bliźniacze dotyczące m.in. budowy miasteczka ruchu drogowego w dzielnicy Stare Bielsko oraz na os. Słonecznym. Pierwszy projekt dostał 340 głosów i nie będzie realizowany. Na pewno powstanie miasteczko ruchu drogowego na os. Słonecznym, bowiem projekt otrzymal aż 1093 głosy i wygrał w tej dzielnicy! Zatem będziemy mieli w Bielsku-Białej trzecie miasteczko ruchu drogowego.


« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 26 »

Tagi: #budżet obywatelski #części rowerowe #infrastruktura rowerowa #inne #interwencje #jazda rowerem #odżywki i suplementy #podsumowanie sezonu #polityka rowerowa #rajdy rowerowe