górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Jakie rowery kupowane są najczęściej? Materiał partnera.

Data: 3 listopada 2020

Żródło: allegro.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Zastanawiasz się, które rowery są najbardziej popularne? Planujesz zakup własnego i uważasz, że warto przy tym sprawdzić, co kupują inni? Szukasz rankingów najczęściej kupowanych rowerów? Zaglądnij do naszego artykułu!

Ranking rankingowi nierówny
Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że tego typu listy w większości przypadków należy traktować jako jedynie punkt wyjścia do właściwego wyboru. Nawet jeśli dany model ma ogromną sprzedaż, zawsze sprawdź jego parametry. Z drugiej strony rozejrzyj się za podobnymi rowerami spoza listy – czasem dobry rower jest po prostu słabiej rozreklamowany. Wreszcie najważniejsze – nie zapomnij o dopasowaniu roweru do własnych potrzeb, bo nie zawsze są one zgodne z potrzebami większości.

Gdzie znaleźć ranking rowerów?
Zestawienia tego typu posiada wiele sklepów i tematycznych blogów. Problem jednak polega na tym, że blogi prowadza hobbyści, którzy często układają swoje rankingi na podstawie wymagań znacznie większych, niż w przypadku osób jeżdżących na rowerze amatorsko. Z kolei sklepy w oczywisty sposób bazują na tych modelach, które mają w swojej ofercie.

Dobrym wyjściem z sytuacji jest korzystanie z rankingów przygotowywanych przez duże platformy e-commercowe, takie jak marketplace'y czy porównywarki cen. Dlaczego? Ponieważ w ich przypadku ranking jest układany na podstawie sprzedaży różnych sklepów, o wielu zróżnicowanych ofertach.

Dominują markowe rowery
Można by pomyśleć, ze najczęściej będą kupowane modele najtańsze, często będące tak zwanymi "no name'ami". Okazuje się jednak, że coraz częściej konsumenci wybierają markowe rowery, wyraźnie oczekując w związku z tym jakości i ewentualnego serwisu gwarancyjnego. Trudno się temu dziwić – choć rowery "no name" są wyraźnie tańsze, przy częstszym używaniu szybko pokazują, że oszczędność przy ich zakupie jest pozorna, a serwis dostępny w supermarketach zdecydowanie ustępuje serwisowi dostępnemu u sprzedawców wyspecjalizowanych.

Galeria

Dwie kobiety jadące rowerem po mieście

Co ciekawe, gdy spojrzymy na ranking rowerów udostępniony swego czasu przez Ceneo, widać zdecydowaną dominację marki Kross, który w pierwszej piątce zajmuje aż cztery pozycje, pozostawiając jedynie drugie miejsce dla roweru Merida Silex. Pozostała część pierwszej piątki to po dwie odmiany rowerów Kross Hexagon i Kross Vento. Dopiero na szóstym miejscu pojawia się Goetze Colorous.

W tym jednak miejscu warto wyraźnie podkreślić, że jeśli nie ograniczymy się tylko do patrzenia na rankingi, zauważymy wyraźną obecność na rynku takich marek, jak Giant, Trek, Kellys, czy Trek. Zdecydowanie je także warto brać pod uwagę przy wyborze pojazdu dla siebie.

Najczęściej kupowane rodzaje rowerów
Wiemy już, że markowe rower są doceniane bardziej od "no name'ów". Co jednak z rodzajem pojazdu? Okazuje się, że według serwisu Polska Na Rowery, najczęściej kupowane są rowery miejskie – można powiedzieć, ze w przybliżeniu to dwa zakupy na pięć. Kolejne co do popularności są rowery górskie, crossowe i trekkingowe.

Portal pokusił się jednak o rozbicie tych statystyk według płci. Okazuje się, że podział taki zmienia bardzo wiele. Panie zdecydowanie preferują rowery miejskie (70 proc. wskazań), u panów na pierwsze miejsce przesuwają się rowery górskie (39 procent), podczas gdy miejskie wypadają poza pierwszą trójkę.

Wyniki te pokazują pewne oczekiwania co do użytkowania rowerów, jednak przy zakupie warto zastanawiać się nie tylko ad tym, jak chcemy korzystać z roweru, lecz również w jaki sposób będzie się to działo najczęściej. Jeśli pomimo chęci jazdy górskiej, w praktyce spodziewamy się, że częściej będziemy wyprawiać się na bezdroża i polne ścieżki, warto zastanowić się, czy lepiej jednak nie kupić roweru crossowego lub trekkingowego.

Podobnie jeśli chcemy jeździć na rodzinne wycieczki rowerowe, koniecznie trzeba brać pod uwagę zróżnicowaną kondycję i oczekiwania wszystkich zainteresowanych. W takim przypadku skupienie się na najpopularniejszych modelach ulubionej kategorii może sprawić, ze nie będziemy potem wykorzystywać pojazdu w sposób optymalny – zamiast tego lepiej poszukać takiego roweru, który choć w rankingach znajduje się dalej, będzie znacznie lepiej dopasowany do aktywności, którą będziesz wykonywać.

Jeśli nie ranking rowerów, to co?
Skoro już kilka razy zasugerowaliśmy, ze ranking nie zawsze jest najlepszym odniesieniem przy wyborze roweru, powiedzmy czym go zastąpić. Odpowiedź jest prosta – zawsze sprawdzaj opinie na temat danego modelu. Tu znów najlepiej sprawdza się platformy e-commercowe, takie jak serwisy aukcyjne, czy porównywarki cen.

Zestawienie opinii pochodzących od klientów różnych sklepów pozwoli na wyciągnięcie wniosków odnośnie mocnych i słabych storn poszczególnych rowerów i na tej podstawie dokonanie ostatecznego wyboru. Polecamy tę metodę, bo nic nie zastąpi uwag pochodzących od faktycznych użytkowników.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter