górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Popularne trasy rowerowe na Mazowszu. Materiał partnera.

Data: 17 października 2020

Żródło: wiesci.waw.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Będąc gdzieś na wyjeździe lub po prostu mieszkając tam warto wybrać się na rower po okolicy, ponieważ możemy wtedy spokojnie pooglądać piękno otaczającego nas krajobrazu, przy okazji uprawiając sport. Tym razem skupimy się na województwie Mazowieckim i przedstawimy Państwu najciekawsze trasy rowerowe w tej okolicy!

Śladami Pierwszej Wojny Światowej - jest to na pewno wspaniała alternatywa dla tych, którzy interesują się historią naszego kraju oraz uwielbiają jeździć na rowerze. Po drodze ujrzeć możemy różne zabytki, np. drewniany kościół barokowy z 1758 roku. Jadąc przez miejscowość Wielatki Folwark możemy odwiedzić cmentarz z Pierwszej Wojny Światowej, na terenie którego pochowanych jest wielu żołnierzy rosyjskich i niemieckich. Następnie można sfotografować stary wiatrak, niestety już bez śmigieł, aby potem dotrzeć do następnego cmentarza z lat 1918 - 1924. Po drodze napotkamy kilka kapliczek. Trasa rowerowa jest bardzo łatwa, głównie drogami asfaltowymi.

Trasa wzdłuż Doliny Bugu - z pewnością każdy rowerzysta pokocha tą trasę. Jest ona spokojna, wokół możemy podziwiać piękne krajobrazy. Na trasie napotkamy liczne wzniesienia oraz doliny, które z pewnością pokonamy naszym rowerem. Warto wybrać się na przejażdżkę tą trasę i podziwiać Podlasie z jak najlepszej perspektywy.

Galeria

Oznakowanie niebieskiego szlaku rowerowegoMapa przebiegu niebieskiego, nadbużańskiego szlaku rowerowego

Nadbużański Park Krajobrazowy - jest to trasa dla osób, które lubią dłuższe wycieczki rowerowe, bo aby zobaczyć całość krajobrazu potrzebujemy około trzy dni, jednak możemy skrócić ją do dwóch dni lub jednodniowej wycieczki wokół Kosowa Lackiego. Na trasie napotkamy piękne krajobrazy, malownicze łąki i jeziorka wśród lasów, miejsca historyczne oraz pomniki pamięci narodowej. Okolica ta będzie również gratką dla miłośników zwierząt, ponieważ po drodze jesteśmy w stanie spotkać na pastwiskach przepiękne konie. Na naszej trasie również jest wiele miejsc na noclegi - biwaki, czy agroturystyka - więc nie będziemy musieli martwić się brakiem miejsca do spędzenia nocy. Napotkamy się jednak na urozmaicone ścieżki rowerowe, które dla niektórych mogą stanowić problem, ponieważ znajdziemy się na asfalcie, bruku, ale także jechać będziemy przez żwir oraz piasek.

Tras rowerowych w województwie Mazowieckim jest oczywiście o wiele więcej i zachęcamy się z nimi zapoznać, jednak te wyżej wymienione najbardziej przykuły naszą uwagę. Polecamy sprawdzić również listę tras rowerowych w Warszawy z artykułu "Gdzie na rower w Warszawie" portalu wieści.waw.pl. Miłych podróży na rowerze!

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter