górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Bielska-Białej na 2021 rok

Data: 20 września 2020

Żródło: obywatelskibb.pl

Tag: #konferencje i konkursy

Zespół ds. weryfikacji projektów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2021 rok, po rozstrzygnięciu przez Prezydenta Miasta wszystkich odwołań, opublikował listę projektów które zakwalifikowały się do głosowania. Głosowanie elektroniczne oraz tradycyjne (z wykorzystaniem kart do głosowania) potrwa dwa tygodnie, a mieszkańcy mogą głosować na wybrane projekty w okresie od 21 września - 5 października 2020.

W tym roku lista projektów ogólnomiejskich liczy tylko 6 pozycji i brak na niej koncepcji rowerowych lub okołorowerowych. Zgłaszany w tym dziale od kilku lat projekt modernizacji Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatnych zajęć dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej został tym razem odrzucony.

Lista projektów osiedlowych o tematyce rowerowej lub okołorowerowej:

19-OBB001 - Miasteczko ruchu drogowego i skok w dal na terenie szkoły przy ulicy Asnyka
Projekt zakłada m.in. wykonanie, na terenie Szkoły podstawowej nr 3 im. Macierzy Szkolnej przy ul. Asnyka 30 w Bielsku-Białej, miasteczka ruchu drogowego wraz z grami podwórkowymi. Miasteczko drogowe o nawierzchni z kostki brukowej zaplanowano w miejscu byłego boiska szkolnego o wymiarach 20x30 metrów. Oznakowanie pionowe ma postać mobilną, a poziome w formie malunku z farby. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 280 000 zł.

28-OBB003 - Budowa pumptrack-u i rewitalizacja Manhattanu w Wapienicy
Projekt zakłada wybudowanie specjalnie przygotowanego ziemnego toru do jazdy na rowerze oraz budowę latarni, ławek oraz stojaków na rowery na terenie tzw. Manhattanu przy ul. Leśników 14 w Bielsku-Białej (teren BBOSiR), nieopodal deptaka i drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica. Projekt wygrał w poprzedniej edycji konkursu, jednak ze względu na realne koszty budowy, które przekroczyły kosztorys, nie został on zrealizowany. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 280 000 zł.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter