górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Sosnkowskiego w Bielsku-Białej

Data: 25 sierpnia 2020

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

W sierpniu br. zakończyły się prace związane z budową zupełnie nowego odcinka ul. Gen. Sosnkowskiego w Bielsku-Białej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kowalską do ul. Grondysa. Inwestycja polegała m.in. na budowie dwupasmowej jezdni, obustronnych chodników oraz drogi rowerowej na długości około 400 metrów. Wykonano również krótkie przedłużenie ul. Grondysa w kierunku skrzyżowania z ul. Sosnkowskiego.

Galeria 1

Początek nowego odcinka drogi rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. KowalskąDroga rowerowa wzdłuż ul. Sosnkowskiego, pomiędzy ul. Kowalską, a ul. StarzyńskiegoBrak oznakowania P-23 w rejonie wjazdu na posesjęDroga rowerowa wzdłuż ul. Sosnkowskiego, pomiędzy ul. Starzyńskiego, a ul. GrondysaDroga rowerowa wzdłuż ul. Sosnkowskiego, przy skrzyżowaniu z ul. GrondysaWidok na przebieg dróg rowerowych w obrębie skrzyżowania z ul. Grondysa

Wzdłuż wybudowanego od podstaw odcinka ul. Gen. Sosnkowskiego powstał nowy odcinek wydzielonej drogi rowerowej o szerokości 2 metrów i nawierzchni asfaltowej, barwionej na kolor czerwony. Droga rowerowa przylega do biegnącego równoległe chodnika, zastosowano jednak delikatną różnicę poziomów. Wykonano również opaskę separującą od jezdni w postaci pasa wyłożonego kostką brukową. Istniejący, urywający się do tej pory fragment drogi rowerowej przy rondzie zyskał również nową nawierzchnię (Foto 1).

Filmoteka

Miniatura klipu video

Nowy odcinek drogi rowerowej posiada bezpośrednie połączenie z istniejącym fragmentem infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Sosnkowskiego, oddanym do użytku cztery lata temu. Przedłużenie ul. Grondysa wiązało się także z wykonaniem - zgodnie z obowiązującymi u nas standardami rowerowymi - jednokierunkowego wjazdu na drogę rowerową oraz zjazdu z drogi rowerowej (Foto 6).

Niestety o wykonaniu takich udogodnień zapomniano na rondzie oraz na skrzyżowaniu z ul. Starzyńskiego, w związku z tym włączanie się na drogę rowerową np. z ul. Kowalskiej (kierunek os. Karpackie) wymaga dziwnych manewrów rowerem.

Droga rowerowa posiada oznakowanie zarówno pionowe jak i poziome. Niestety, ale totalną bezmyślnością wykazano się podczas wykonywania oznakowania poziomego P-23 "rower". Odnosi się wrażenie, że znaki zostały pomalowane w losowych miejscach, do tego raz pomalowane prawidłowo (rower jedzie w lewo), w innych miejscach jako nieprawidłowe, lustrzane odbicie. W obrębie jednego z przejść dla pieszych przez drogę rowerową zapomniano o w/w oznakowaniu (Foto 5), z kolei przy dwóch innych (Foto 2) namalowano aż 4 obok siebie! Takowe oznakowanie powinno również występować przy wjazdach na posesję - tutaj też bywa różnie (Foto 3). Nasza ocena końcowa infrastruktury rowerowej to słabe 4.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter