górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Plany budowy drugiego odcinka drogi rowerowej wzdłuż rzeki Biała

Data: 5 kwietnia 2020

Żródło: bip.mzd.home.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Kilka miesięcy temu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji projektowo-kosztowej ws. budowy ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Biała w Bielsku-Białej na odcinku od ul. Mazańcowickiej do granicy miasta o długości około 1.85 km (Foto 1). Celem przetargu jest analiza możliwości wykonania drogi rowerowej zgodnej z obowiązującymi standardami rowerowymi oraz połączenie jej z istniejącym odcinkiem drogi rowerowej biegnącym wzdłuż rzeki Biała oraz ul. Grażyńskiego.

Galeria

Mapa z umiejscowieniem planowanej drogi rowerowejIstniejący fragment asfaltowej drogi biegnący po wale wzdłuż rzeki BiałaWidok z góry na umiejscowienie planowanej drogi rowerowej wzdłuż rzekiZakończenie drogi na wale w rejonie stopnia wodnego na rzeceTeren gdzie pobiegnie droga rowerowa, tuż przy granicy z Czechowicami-Dziedzicami

Obecnie w miejscu planowanej inwestycji, na połowie omawianego odcinka, istnieje wał przeciwpowodziowy, po którym biegnie droga o szczątkowej nawierzchni asfaltowej i szerokości ok. 1,5 metra (Foto 1,2). Ten fragment ma zostać bezpośrednio połączony z istniejącym odcinkiem drogi rowerowej wzdłuż rzeki, a przetarg na budowę połączenia obu odcinków drogi rowerowej przez ul. Mazańcowicką został ogłoszony, o czym pisaliśmy w zeszłym roku. Dalsza część traktu, począwszy od stopnia wodnego do granicy z Czechowicami-Dziedzicami, biegnie brzegiem rzeki, drogą gruntową pomiędzy drzewami (Foto 4,5).

Filmoteka

Miniatura klipu video

Planowana droga rowerowa musi również posiadać połączenie z istniejącymi bądź planowaną infrastrukturą rowerową na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice oraz ma zostać poprowadzona w sposób wymagający jak najmniejszej ingerencji w istniejący drzewostan. W przypadku ostatniego wymogu nie powinno być większych problemów z jego realizacją.

Cieszą nas plany budowy nowej infrastruktury rowerowej w mieście, tylko czy ponownie doczekamy się kilometrów metalowych barierek wzdłuż nowej ścieżki rowerowej? Znając obowiązujące przepisy, zapewne tak...

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter