górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetarg dotyczący budowy kładki dla pieszych i rowerzystów w Wapienicy

Data: 8 grudnia 2019

Żródło: bip.mzd.home.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Początkiem września bieżącego roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie kładki dla pieszych oraz rowerzystów nad rzeką Wapienica wraz z chodnikiem oraz drogą rowerową, które będą stanowić dojście do tegoż obiektu od strony ul. Wapienickiej oraz od. ul. Celtyckiej.

Obecnie funkcjonująca kładka o szerokości ok. 1.5 m pozwala na poruszanie się nią głównie pieszym (Foto 1). Chodniki prowadzące do niej po obu stronach (Foto 4), zostały niedawno wyremontowane i mają identyczną szerokość, która zgodnie z przepisami nie pozwala na poruszanie się w tym miejscu rowerzystom. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym miejscu właśnie przebiega zielony szlak rowerowy z Ratusza na Wzgórze Trzy Lipki (Foto 1).

Galeria

Mapa z lokalizacją inwestycji związanej z przebudową kładkiWidok na starą kładkę nad rzeką Wapienica od strony ul. CeltyckiejPołożenie kładki nieopodal początka drogi rowerowej wzdłuż rzeki WapienicaChodnik prowadzący do kładki od strony ul. WapienickiejWizualizacja prawdopodobnego wyglądu traktu po modernizacjiPodobna wąska kładka nad rzeką w rejonie ul. Kaskadowej

Nowa kładka nad rzeką Wapienica ma posiadać szerokość użytkową ponad 4 metry i rozpiętość ok. 8.5 metra oraz posiadać odrębny pas dla rowerów o szerokości 2 m i chodnik o szerokości 1.5 m (Foto 5). Po obu stronach kładki mają powstać prowadzące do niej odrębne ciągi dla pieszych oraz rowerzystów o sumarycznej długości około 54 metrów. Nawierzchnię drogi rowerowej ma stanowić beton asfaltowy barwiony na kolor czerwony, a trakt ma zostać oświetlony na całej długości trzema lampami typu LED, identycznymi jak te zastosowane wzdłuż drogi rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki Wapienica.

Podobna, wąska kładka nad rzeką Wapienica znajduje się z rejonie ul. Kaskadowej i ul. Leśników (Foto 6). Przebiega przez nią również zielony szlak rowerowy Greenway Kraków-Morawy-Wiedeń. Miejmy nadzieję, że w przyszłości również zostanie ona zmodernizowana i przystosowana dla jednoczesnego ruchu rowerów oraz pieszych.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter