górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Szerokiej i ul. Czołgistów w Bielsku-Białej

Data: 19 maja 2019

Żródło:

Od kilkunastu dni bielscy rowerzyści mogą korzystać z nowej drogi rowerowej, bowiem zakończyły się prace związane z przebudową ul. Szerokiej oraz ul. Czołgistów w Bielsku-Białej. Nowa droga rowerowa o długości ok. 750 m, szerokości 2 m i nawierzchni z barwionej na czerwono masy asfaltowej rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ul. Szerokiej z ul. Bystrzańską, gdzie poprzez szeroki przejazd rowerowy (3 m), łączy się z ciągiem pieszo rowerowym biegnącym wzdłuż ul. Bystrzańskiej. Nowa infrastruktura rowerowa kończy się na ul. Czołgistów, tuż za skrzyżowaniem z ul. Pszczelą.

Galeria 1

Połączenie nowej drogi rowerowej z ciągiem pieszo-rowerowym na ul. BystrzańskiejPoczątek drogi rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. BystrzanskąNowa droga rowerowa wzdłuż ul. Szerokiej w Bielsku-BiałejPrzebieg nowej drogi rowerowej przy przystanku autobusowymBrak ciągłości nawierzchni na skrzyżowaniu z ul. UstroniePradopodobnie nowe miejsce dla stacji wypożyczalni rowerów BBbike

W związku z dużą ilością wjazdów na posesję na przebudowywanym odcinku, zdecydowano o obniżeniu drogi rowerowej na całej długości do wysokości tychże wjazdów, dzięki czemu uniknięto efektu "falowania" trasy rowerowej. Co za tym idzie również oznakowanie poziome, w postaci znaków P-23, zostało wymalowane co ok. 50 metrów, a nie przy każdym wjeździe. Wzdłuż ścieżki rowerowej biegnie równolegle chodnik odseparowany od niej szerokim, granitowym krawężnikiem, z zachowaniem zróżnicowania wysokości.

Galeria 2

Droga rowerowa wzdłuż ul. Szerokiej tuż przy rondzieNiepotrzebne zawijasy na drodze rowerowej tuż za rondemKoniec/początek nowej drogi rowerowej na ul. Czołgistów

Przy nowej drodze rowerowej wykonano również nowe miejsce dla stacji miejskiej wypożyczalni rowerów, która zostanie przeniesiona z przeciwnej strony ul. Szerokiej w pobliże nowego ronda. Zmianie uległ również przebieg niebieskiego szlaku rowerowego wokół Bielska-Białej, który obecnie nie odbija w ul. Ustronie oraz ul. Willową, lecz biegnie w kierunku ul. Bystrzańskiej.

Filmoteka

Miniatura klipu video

Jak widać na zdjęciach, nastąpiła znaczna poprawa jeśli chodzi o stosowanie standardów podczas budowy nowych dróg rowerowych. Do ideału jednak wciąż daleko, bowiem np. nawierzchnia na przejeździe rowerowym przez ul. Ustronie nie zastosowano ciągłości nawierzchni i zastosowano kostkę brukową, fazowaną. Doczepić się można również zupełnie nie potrzebnych zawijasów drogi rowerowej przy rondzie. Ostatecznie dajemy ocenę końcową 4.

Ciekawe książki o tematyce rowerowej

Okładka książki: Rowerem przez Mazury i Warmię

Rowerem przez Mazury i Warmię

29.90 zł

-39%    18.23 zł

Rekomendacja strony

Uważasz, że powyższy news jest ciekawy? Podziel się nim z innymi i dodaj go do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter

Komentarze ( 0 )

Nie bądź obojętny! Wyraź swoją opinię na temat artykułu Dodaj komentarz »