górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Dlaczego rowery elektryczne to znakomity wybór? Materiał partnera.

Data: 3 marca 2019

Żródło: 1rblog.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Rowery elektryczne to znakomita alternatywa dla tych tradycyjnych, czy też skuterów. Znakomicie sprawdzają się w jeździe miejskiej, ale również będą pomocne w trakcie całodniowych wycieczek poza miasto. Jak zbudowane są rowery elektryczne? Dlaczego ich zakup, to znakomita inwestycja? Dla kogo rower elektrycznym będzie najlepszym wyborem?

Jak zbudowany jest i jak działa rower elektryczny?
Rower elektryczny różni się od tradycyjnego posiadaniem silnika i akumulatora. Dzięki temu daje zdecydowanie więcej możliwości w trakcie codziennej jazdy. Co należy wiedzieć o akumulatorze, silniku w rowerach elektrycznych?

Rower miejski elektryczny

Rower miejski elektryczny Saveno Pulse Nexus

Akumulator, w większości przypadków litowo-jonowy, może być ładowany przy użyciu gniazdka elektrycznego. Średnio jego ładowanie zajmuje 3 godziny, a koszt takiej operacji waha się w granicach 1 zł. Akumulatory montowane są na bagażniku lub na ramie. Pojemność akumulatora jest jednym z czynników, które decydują o zasięgu rowerów elektrycznych. Jako iż przedział zasięgu mieści się w przedziale 30-150 km, to należy dokładnie sprawdzić ten parametr. Dodatkowo o zasięgu konkretnego modelu roweru elektrycznego decyduje także prędkość, z jaką się poruszamy oraz waga rowerzysty.

Silnik w rowerze elektrycznym, montowany jest w tylnej bądź przedniej piaście koła. Połączony jest z jego korbą. Najczęściej można spotkać rowery elektryczne, posiadające silnik z przedniej piaście, co wynika z niskich kosztów tego rozwiązania. Rowery takie idealnie nadają się do jazdy miejskiej. Montaż w tylnej części piasty koła silników jest uzasadniony przy elektrycznych rowerach, które będą wykorzystywane w trudnych warunkach drogowych, np. w lesie czy na grząskich, nieutwardzonych traktach. Moc silników, zgodnie z przepisami unijnymi, nie powinna być wyższa niż 250W. Maksymalnie rowery elektryczne mogą osiągać prędkość 25 km/h.

Rower górski elektryczny

Rower górski elektryczny Focus Whistler

Sterownik, czyli elektronika rowerów elektrycznych, która wspomaga wiele aspektów jego działania. Pomoc w pedałowaniu, pozwalająca na łagodne i komfortowe osiąganie lepszego przyspieszenia i wyższych prędkości. Sterownik współpracuje również z takimi elementami jak choćby komputer pokładowy, który, gdy znajduje się w rowerze, pokazuje wiele istotnych danych.

Ile ważą rowery elektryczne?
Trzeba się liczyć z tym, że rowery elektryczne są cięższe od tych tradycyjnych. Wynika to oczywiście z licznych elementów, w które zwykłe rowery nie są wyposażone. Sam silnik i bateria mogą ważyć łącznie nawet do 10 kg. Dodatkowo trzeba pamiętać, że są one wykonane zazwyczaj ze stali, która wpływa na wyższą wagę. Rowery elektryczne aluminiowe będą lżejsze, jednak wykorzystanie aluminium związane jest ze znacznie wyższą ceną, niż w przypadku rowerów ze stali. Standardowo należy spodziewać się, że rower elektryczny waży w przedziale od 30 do 40 kg.

Dla kogo rowery elektryczne najlepszym wyborem?
Rower elektryczny będzie znakomitym wyborem choćby dla osób starszych, które nie mają możliwości posiadania samochodu lub skutera. Regularne wyprawy do sklepu, na działkę, czy po prostu na wycieczkę poza miasto. Komfortowa jazda, a co istotne, łatwość w pokonywaniu męczących podjazdów. Również osoby, które mają problemy ze zdrowiem, powinny sięgać po rowery elektryczne. Dzięki temu wprowadzą do swojego życia aktywność fizyczną. Na pewno znakomitym pomysłem jest posiadanie roweru elektrycznego przy regularnym przemieszczaniu się po mieście. Szybka, komfortowa jazda, brak strat czasowych na stanie w korku, czy też utraty sił np. w codziennym dojeździe do pracy i domu.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter