górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetargi na dokumentację projektową nowych dróg rowerowych

Data: 18 listopada 2018

Żródło: bip.mzd.home.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

W ostatnim czasie Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił dwa przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej m.in. budowy nowej infrastruktury rowerowej w naszym mieście. Długość planowanych nowych odcinków dróg rowerowych ma wynieść około 3 km.

Galeria 1

Plan przebiegu planowanej drogi rowerowej wzdłuż ul. Piastowskiej

Pierwszy z przetargów dotyczy rozbudowy ul. Piastowskiej, która miałaby m.in. polegać na budowie wzdłuż tejże ulicy wydzielonej drogi rowerowej. Nowa infrastruktura rowerowa, o długości ponad 2 km, miałaby powstać na odcinku od ronda Hulanka aż do ul. Romana Traugutta, nieopodal bielskiego dworca PKS i PKP (Foto 1). Ogłoszenie przetargowe jest oszczędne w kwestii wytycznych dotyczących infrastruktury rowerowej, ale można się domyślić, że pobiegnie ona po północno-zachodniej stronie ul. Piastowskiej. Nie ma również słowa o połączeniu planowanej drogi rowerowej z ciągiem pieszo-rowerowym biegnącym wzdłuż al. Władysława Andersa, który kończy się przy ul. Bukowej, około 150 metrów od ul. Piastowskiej.

Galeria 2

Plan przebiegu planowanego II odcinka drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica

Drugi z przetargów dotyczy dokumentacji budowy II odcinka drogi rowerowej oraz chodnika wzdłuż rzeki Wapienica (Foto 2). Planowana inwestycja w postaci wydzielonej drogi rowerowej oraz chodnika, o długości niespełna 0.9 km, ma być zrealizowana na odcinku od. ul. Tartacznej do ul. Kopytko w sposób podobny do fragmentu drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica oddanego do użytku w tym roku. Trakt dla pieszych i rowerzystów ma być oddzielony od siebie pasem zieleni i zostać dowiązany do istniejącej infrastruktury na ul. Tartacznej oraz wyposażony w oświetlenie.

Wygląda więc na to, że oba odcinki drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica będą oddzielone od siebie fragmentem ciągu pieszo jezdnego, podobnego do tego między ul. Cieszyńską i ul. Celtycką. Szkoda, bo spodziewałem się jednego, długiego deptaka jak na Bulwarach Straceńskich. Z informacji zawartych na stronie tutejszej Rady Osiedla władze miasta od początku nie słuchały mieszkańców i zadecydowały o pracach wg. pierwotnego planu.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter