górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Dębowiec oraz zalążek na ul. Łowieckiej otwarte

Data: 11 listopada 2018

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Dobiegły końca prace związane z budową nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Dębowiec w dzielnicy Wapienica. Nowy odcinek infrastruktury rowerowej, wybudowany pomiędzy ul. Łowiecką i ul. Tartaczną, o długości około 750 metrów i szerokości 2÷3 m, posiada na całej długości nawierzchnię asfaltową, barwioną w kolorze czerwonym oraz jest oświetlony. Droga rowerowa posiada połączenie z oddaną w zeszłym roku drogą rowerową wzdłuż ul. Tartacznej (Foto 2).

Galeria 1

Początek drogi rowerowej wzdłuż ul. Dębowiec przy skrzyżowaniu z ul.SmocząPołączenie nowej drogi rowerowej z infrastrukturą rowerową na ul. TartacznejWęższy fragment drogi rowerowej o szerokości 2.5 metra (realnie 2 m)Droga rowerowa wzdłuż ul. Dębowiec w dzielnicy WapienicaDroga rowerowa wzdłuż ul. Dębowiec w dzielnicy WapienicaPoczątek/koniec drogi rowerowej wzdłuż ul. Dębowiec przy skrzyżowaniu z ul. Łowiecką i Skarpową

Na większości odcinka droga rowerowa jest odseparowana od jezdni około 1 m pasem pobocza (Foto 4,5). Wyjątkiem jest tutaj odcinek biegnący w rejonie siedziby Harcerstwa, gdzie droga rowerowa przylega do jezdni i mamy do dyspozycji tylko 2 m (Foto 3). Zastanawiający jest brak zastosowania odmiennej nawierzchni na skrajni poziomej traktu. Z kolei od części dla pieszych droga rowerowa oddzielona jest tylko rzędem dwóch kostek brukowych. Infrastruktura rowerowa posiada oznakowanie pionowe oraz poziome P-23 na całej długości, co 50 metrów.

Galeria 2

Przebieg drogi rowerowej na skrzyżowaniu ul. Dębowiec z ul. ŁowieckąSkomunikowanie nowej drogi rowerowej z ul. SkarpowąZalążek drogi rowerowej na ul. Łowieckiej łączący się z nową infrastrukturąZakończenie zalążka nowej drogi rowerowej na ul. ŁowieckiejMiejsce obsługi pieszych i rowerzystów wyposażone w ławki oraz kosze na śmieciStacja do samodzielnej naprawy rowerów o raz ramowe stojaki rowerowe

Przy skrzyżowaniu ul. Skarpowej, Łowieckiej oraz Dębowiec powstało utwardzone miejsce do odpoczynku dla rowerzystów wyposażone w 3 ramowe stojaki rowerowe, stację do samodzielnej naprawy rowerów oraz 4 ławki wraz z koszami na śmieci (Foto 11,12). Inwestycja w rejonie w/w skrzyżowania wiązała się również z powstaniem krótkiego, około 40 metrowego zalążka planowanej drogi rowerowej wzdłuż ul. Łowieckiej (Foto 9,10), która ma być poprowadzona wzdłuż tej ulicy w kierunku bielskiego lotniska i połączona z tamtejszymi traktami dla rowerów.

Filmoteka

Miniatura klipu video

Czy omawiana inwestycja była potrzebna? Zdania są podzielone. Inwestycja ma charakter głównie rekreacyjny, bowiem jest to rejon miasta dość często uczęszczany przez rowerzystów i spacerowiczów. Osobiście ul. Dębowiec w poprzedniej wersji miała swój niepowtarzalny charakter, którego będzie mi brakowało. Wystawiam ostateczną ocenę 4.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter