górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Budowa I odcinka drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica zakończona

Data: 28 października 2018

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Zakończył się I etap związany z rewitalizacją nadbrzeża rzeki Wapienica w Bielsku-Białej i co najmniej od dwóch tygodni możemy korzystać z deptaka oraz drogi rowerowej biegnących wzdłuż w/w rzeki. Nowy, około 700-metrowy fragment drogi rowerowej wybudowany został na odcinku pomiędzy ul. Leśników oraz ul. Celtycką.

Galeria

Początek/Koniec drogi rowerowej przy ul. LeśnikówPoczątek/Koniec drogi rowerowej przy ul. LeśnikówStacja do samodzielnej naprawy rowerów oraz stojak rowerowyBrak skomunikowania DDR z ul. Kaskadową poprzez kłądkę mad rzekąDroga rowerowa i chodnik wzdłuż rzeki WapienicaJeden z 3 stojaków rowerowych postawionych przy drodze rowerowejOdcinek drogi rowerowej biegnący blisko koryta rzekiPoczątek/Koniec drogi rowerowej przy ul. CeltyckiejPoczątek/Koniec drogi rowerowej przy ul. Celtyckiej

Droga rowerowa o szerokości 3 metrów posiada na całej długości nawierzchnię asfaltową barwioną w kolorze czerwonym i na większości odcinka jest odseparowana od chodnika wąskim pasem zieleni (Foto 1). Wzdłuż całej długości traktu usytuowano oświetlenie, ławki (Foto 5), kosze na śmieci oraz 3 stojaki rowerowe (Foto 3,6) - niestety "wyrwikółka", a nieopodal ul. Leśników zainstalowano stację iBombo do samodzielnej naprawy rowerów (Foto 3).

Filmoteka

Miniatura klipu video

Droga rowerowa posiada przepisowe oznakowanie pionowe oraz tylko częściowe oznakowanie poziome w postaci znaków P-23, które powinno być powielone co 50 metrów.

Na obecną chwilę infrastruktura rowerowa nie posiada połączenia z innymi drogami rowerowymi. Brak również jej skomunikowania z ul. Kaskadową poprzez szeroką kładkę nad rzeką. Obecnie mamy tylko wąską kładkę, którą swobodnie mogą poruszać się tylko piesi (Foto 4). Być może w przyszłości, gdy kwestie własnościowe kładki zostaną wyjaśnione i będzie taka wola zarządcy doczekamy się jej poszerzenia tak, aby można było swobodnie pokonać ją na rowerze.

Z dobrych informacji mogę podać, że w planach jest kontynuacja budowy omawianej drogi rowerowej w kierunku infrastruktury rowerowej na ul. Tartacznej w Dolinie Wapienicy. Nasza ocena końcowa nowego traktu rowerowego to mocne 4.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter