górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Zatwierdzone projekty rowerowe w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok

Data: 6 września 2018

Żródło: obywatelskibb.pl

Tag: #konferencje i konkursy

30 sierpnia Zespół Weryfikacyjny ds. Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej zaopiniował i zatwierdził listę projektów, które mają szanse zostać zrealizowane w 2019 roku. Głosowanie na projekty odbywać się będzie w okresie od 21-29 września 2018 roku. Tradycyjnie wśród zgłoszonych projektów nie zabrakło kilku projektów rowerowych i okołorowerowych, które można znaleźć na liście poniżej. Wszystkie z nich były już zgłasane w poprzednich edycjach, lecz nie uzyskały wystarczającej ilości głosów.

Projekty osiedlowe:

2-OBB001 - Budowa Mini-Miasteczka Ruchu Rowerowego na Osiedlu Beskidzkim
Celem projektu jest budowa mini miasteczka ruchu drogowego z drogami jedno- i dwukierunkowymi, ronda, przejścia dla pieszych itp. Cel projektu - edukacja dzieci: nauka jazdy na rowerkach, nauka zasad poruszania się po drogach publicznych, na przejściach dla pieszych Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100000 zł.

25-OBB001 - Miasteczko ruchu drogowego oraz gry podwórkowe w Starym Bielsku
Budowa na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 im. Jana Kochanowskiego, przy ul. Zapłocie Duże, miasteczka ruchu drogowego oraz gier podwórkowych, gdzie uczniowie będą korzystać z przedstawionej infrastruktury podczas zajęć techniki, w ramach świetlicy. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 99953 zł.

Projekty ogólnomiejskie:

OBB004 - Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej
Modernizacja Miasteczka Rowerowego na "Błoniach", które wybudowano w latach 80, miała by polegać na m.in. na odnowieniu i renowacji znaków drogowych poziomych i pionowych, zakupie i montażu sygnalizacji świetlnej oraz modernizacji oświetlenia terenu. Planuje się również wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych oraz naprawę istniejących asfaltowych nawierzchni. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 245000 zł.

OBB005 - Droga rowerowa wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach
Projekt przewiduje budowę przedłużenia istniejącej drogi rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki Biała przez skrzyżowanie z ulicą Mazańcowicką o długości 60 m oraz wykonanie drogi rowerowej na istniejącym utwardzeniu wału przeciwpowodziowego rzeki Białej - po zachodniej stronie - bez rozbudowy wału o długości ok. 520 m. Trakt rowerowy na wale ma być wykonany z masy bitumicznej, jako odtworzenie istniejącego utwardzenia na nim. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 425000 zł.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter