górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego między ul. Księży Las i ul. Wyzwolenia

Data: 26 maja 2018

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił kilka dni temu przetarg na budowę dwóch, krótkich odcinków ciągu pieszo-rowerowego, które połączą ul. Księży Las i ul. Wyzwolenia (Foto 1). Nowy ciąg pieszo-rowerowy powstanie w dzielnicy Hałcnów, wzdłuż i pod wiaduktem drogi ekspresowej S-1 w kierunku ciągu pieszo-rowerowego na ul. Księży Las, o istnieniu którego wie niewielu rowerzystów.

Pierwszy z odcinków, między ul. Wyzwolenia i ul. Skrzatów, o szerokości 2.5 m i długości 35 m będzie posiadał nawierzchnię z kostki brukowej. Aktualnie w tym miejscu istnieje tylko wydeptana ścieżka (Foto 2). Drugi - 170 metrowy - odcinek ciągu pieszo-rowerowego pobiegnie nieużytkami od ul. Skrzatów i pod wiaduktem drogi ekspresowej S-1 w kierunku ul. Księży Las (Foto 3,4). Podobnie jak pierwszy będzie posiadał 2.5 m szerokości, z tym, że będzie o nawierzchni asfaltowej.

Galeria 1

Mapa planowanych odcinków ciągu pieszo-rowerowegoWidok w kierunku ul. Skrzatów od ul. WyzwoleniaWidok z ul. Skrzatów w kierunku ciągu pieszo-rowerowego na ul Księży LasNieużytki pod wiaduktem - tędy pobiegnie ciąg pieszo-rowerowyPrzywrócone oznakowanie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Księży LasPrzywrócone oznakowanie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Księży Las

Wspomniany wyżej - istniejący w tym rejonie - ciąg pieszo-rowerowy o długości ok. 400 m, stanowi połączenie dwóch odcinków ul. Księży Las, które zostały rozdzielone budową obwodnicy Bielska-Białej. W ostatnim czasie, dzięki mojemu zgłoszeniu poprzez stronę http://www.zgloszeniabb.pl/, zostało przywrócone oznakowanie C-13-16 na obu jego końcach (Foto 5,6). Nowy trakt będzie się łączył ze starym pod wiaduktem drogi S-1.

Ze spraw technicznych zastanawia mnie dlaczego przewidziano szerokość tylko 2.5 metra, skoro wedle "Standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej" Metropolii Silesia, która u nas obowiązuje, taki ciąg powinien posiadać minimum 3 m szerokości. Istniejący CPR na ul. Księży Las posiada taką właśnie szerokość.

Zastanawia również zastosowanie kostki brukowej na najkrótszym odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Skrzatów. Trudno dopatrzyć się również w dokumentacji szczegółów sposobu podłączenia ciągu pieszo-rowerowego do ul. Wyzwolenia. Czy będzie w tym miejscu obniżony krawężnik, aby można było wjechać/zjechać bez problemu rowerem? Pieczę nad inwestycją będzie zapewne sprawował Radny Szafarczyk, więc możemy być spokojni.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter