górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Czapka na rower - jak ochronić głowę zimą? Artykuł sponsorowany

Data: 23 stycznia 2018

Żródło: www.dobrerowery.pl

Tag: #tekst sponsorowany

To, ze rowerem śmiało można jeździć nawet w zimie, wie każdy, kto pasjonuje się tym środkiem lokomocji. Nie każdy jednak zwraca uwagę na to, aby odpowiednio dobrać odzież do tej pory roku. W tym przede wszystkim czapkę, która zabezpieczy przed chłodem, a jednocześnie nie pozwoli się przegrzać.

Czy wystarczy zwykła czapka?
Tradycyjna czapka może chronić przed zimnem, ale z punktu widzenia rowerzysty ma co najmniej kilka wad. Pierwsza z nich polega na tym, że w trakcie jazdy można się w niej dość szybko przegrzać, a jednocześnie nie odprowadza zbyt sprawnie wilgoci. Druga jest jeszcze istotniejsza i wiąże się z faktem, że dedykowane czapki rowerowe po prostu lepiej leżą pod kaskiem – a z niego przecież zawsze warto korzystać.

Galeria

Jazda rowerem zimą wymaga ciepłego okrycia głowy

Czapki, kominiarki i buffy
Już na początku warto zwrócić uwagę na fakt, że standardowe czapki to nie wszystko. Większość sklepów rowerowych wraz z nimi oferuje także rowerowe kominiarki, opaski oraz bandany funkcyjne, czyli tak zwane buffy. Co więcej, można znaleźć także zimowe czapki rowerowe wyposażone w lekki daszek.

Właściwie każde z wymienionych rozwiązań ma swoje plusy i po części zależy od indywidualnych preferencji oraz rzecz jasna aktualnych warunków pogodowych. W przypadku opasek warto jednak zauważyć, że sprawdzają się raczej przy jesiennych chłodach. Co do pozostałych opcji, chusta przy okazji może osłonić także szyję, z kolei lepszą osłoną przed zimnem będzie czapka na rower z oferty sklepu DobreRowery.pl. Wysoki stopień izolacji termicznej, nawet gdy jest mokra, nie drapiąca, idealnie leżąca pod kaskiem, co sprawdzi się szczególnie zimą. Warto wspomnieć, że kominiarki będą dobrą opcją w przypadku gdy wraz z niskimi temperaturami pojawi się także wiatr oraz wtedy, gdy mróz stanie się naprawdę mocny.

Galeria

Czapka rowerowa Endura Baabaa Beanie w sklepie DobreRowery.plJazda rowerem w zimie bez czapki rowerowej to ryzyko choroby

Bezpieczeństwo
Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów rowerowych, tak i przy czapkach zawsze warto zwrócić uwagę na obecność elementów odblaskowych.

Istotne cechy czapki na rower
Podobnie jak w przypadku czapek przeznaczonych dla biegaczy, tak i w rozwiązaniach kierowanych do rowerzystów istotne jest, aby zachowana została jak największa oddychalność. Rzecz w tym, żeby czapka na rower odprowadzała wilgoć i nie pozwoliła się przepocić, a jednocześnie chroniła przed chłodem z zewnątrz. Zwracaj także uwagę na to, czy materiał jest wodoszczelny i wiatroszczelny. Rozwiązania w tym zakresie spotyka się różne, w tym m.in. membranę Gore.

Warto też szukać czapki z apreturą antybakteryjną. Choć niewiele osób na to zwraca uwagę, to jednak jest to rzecz przydatna, pomagająca w zachowaniu higieny. Kolejną cechą czapki na rower, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupy, to jej kształt. Teoretycznie każdą z nich można naciągnąć mocniej, ale niektóre zostały uszyte w taki sposób, aby lepiej osłaniały uszy, które przecież są stosunkowo wrażliwe na chłód.

Cały czas pamiętaj o kasku
Co prawda rowki w kasku rowerowym sprawiają, że chłód pod nim może być odczuwalny mocniej, jednak nigdy nie zapominaj o bezpieczeństwie. Od tego jest właśnie czapka rowerowa, by uchronić przed tego typu niedogodnością, a jednocześnie pozwolić na dalsze stosowanie kasku!

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter