górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przetarg na budowę I odcinka drogi rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica

Data: 14 stycznia 2018

Żródło: bip.mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę pierwszego odcinka drogi rowerowej oraz deptaka wzdłuż rzeki Wapienica. Przebudowie ma ulec ok. 900 metrowy odcinek traktu wdzłuż rzeki od ul. Cieszyńskiej do ul. Leśników (Foto 1), gdzie obecnie na większości trasy mamy nawierzchnię szutrowo-gruntową (Foto 2), a na odcinku między ul. Celtycką i ul. Cieszyńską asfalt (Foto 3).

Galeria 1

Mapa planowanego pierwszego odcinka drogi rowerowej wzdłuż rzeki WapienicaSzutrowo-gruntowa trasa wzdłuż rzeki Wapienica obecnieOdcinek traktu, gdzie będzie ciąg pieszo-jezdny, obecniePrzekrój deptaka oraz drogi rowerowej wraz z umocnieniem koryta rzekiProsta wizualizacja odcinka z chodnikiem oraz drogą rowerową

Na około 200 metrowym odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Celtyckiej, ze wzdlędu na dojazdy do istniejących tam posesji, powstanie ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5 metrów, czyli trakt po którym będą mogły poruszać się samochody. Przebudowa pozostałej części trasy przewiduje budowę wydzielonej drogi rowerowej o szerokości 3 metrów, odseparowanej 1 metrowym pasem zieleni od 2 metrowego chodnika. Deptak będzie posiadał oświetlenie w postaci 38 nowych słupów (Foto 4,5).

Filmoteka

Miniatura klipu video

Miasto przewiduję budowę deptaka oraz drogi rowerowej wzdłuż rzeki od. ul Cieszyńskiej do ul. Tartacznej, jednak na drodze pojawiły się problemy z mieszkańcami, którzy nie zgadzają się na wykup gruntów. Rada Osiedla z Wapienicy wnioskowała o zmianę przebiegu deptaka i drogi rowerowej o czym możecie przeczytać tutaj → #LINK.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter