górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

6 wskazówek dotyczących podróżowania rowerem - Artykuł sponsorowany

Data: 21 grudnia 2017

Żródło:

Tag: #tekst sponsorowany

Czy kiedykolwiek myślałeś, że twój rower może cię zabrać w podróż dookoła świata? Może! Nie musisz być światowej klasy sportowcem, aby przejść od spacerów po okolicy do jazdy na rowerze po Stanach Zjednoczonych.

Zanim ruszyłem samotnie, po rozstaniu z moją partnerką rowerową w podróż do Afryki, pytanie, które sobie zadałem, "Czy to jest dla mnie? Odpowiedź brzmiała: tak. Trasa do południowej Afryki, choć niespodziewana, pozwoliła mi odnaleźć prawdziwą wolność, doświadczając rytmu życia na drodze bez planu, polegając tylko na sobie. Jak się przygotować do dalekiej podróży rowerowej możesz przeczytać na stronie: https://fajnepodroze.pl/daleka-podroz-rowerowa/ .

Galeria

Podróżowanie na rowerze wymaga dobrego przygotowania

Moje wskazówki dla Ciebie:

1. Poznaj i szanuj lokalne kultury.

2. Na pierwszą solową trasę wybierz coś stosunkowo łatwego. Zanim udałem się solo do Azji, udałem się na wyprawę solo do Afryki.

3. Oceniaj ryzyko. Porozmawiaj z mieszkańcami na temat warunków i poproś o szczegółowe informacje. Jeśli ktoś ostrzega mnie o danej drodze lub obszarze, pytam, czy coś kiedykolwiek stało się z innymi rowerzystami lub podróżnikami.

4. Zaufaj swojej intuicji. Gościnność obcokrajowców jest jednym z największych darów wycieczek rowerowych.

5. Jeśli serce powie ci, że chcesz odbyć trasę rowerową w pojedynkę, posłuchaj serca. Robienie tego, co kochamy - lub sądzimy, że będziemy kochać - nie zawsze jest łatwym wyborem, ale gdzieś głęboko w środku, jest właściwym wyborem. 6 porad na temat budżetowej turystyki rowerowej znajdziesz na stronie: https://fajnepodroze.pl/budzetowa-turystyka-rowerowa/.

6. Przed wyruszeniem w drogę sprawdź prognozy pogody. Jeśli zapomnisz kurtki podczas podróży samochodem, nie zauważysz nieprzyjemności. Ale gdy będziesz przez wiele godzin jechać w opadach deszczu, zażyczysz sobie, abyś był bardziej wrażliwy na plany Matki Natury. Kiedy już wiesz jaka będzie pogoda, możesz odpowiednio zapakować ubrania. Jeśli jednak jazda będzie trwała do wieczora lub nocy, zapakuj lekką kurtkę, którą można łatwo w razie potrzeby wyjąć.

Wejdź na https://fajnepodroze.pl/ gdzie znajdziesz więcej informacji na temat podróżowania.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter