górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Zatwierdzone projekty rowerowe w Budżecie Obywatelskim na 2018 rok

Data: 18 października 2017

Żródło: obywatelskibb.pl

Tag: #konferencje i konkursy

Zespół Weryfikacyjny ds. Budżetu Obywatelskiego zatwierdził listę projektów na 2018 rok, na które mieszkańcy będą mogli głosować w okresie od 12-19 października 2017 roku. Wśród zgłoszonych projektów ogólnomiejskich znalazło się kilka rowerowych i okołorowerowych, które można znaleźć na liście poniżej:

OBB005 - Ścieżka rowerowa wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach
Budowa przedłużenia istniejącej drogi rowerowej wzdłuż ul. Grażyńskiego przez skrzyżowanie z ulicą Mazańcowicką o długości 60 m oraz wykonanie drogi rowerowej na istniejącym utwardzeniu wału przeciwpowodziowego rzeki Białej - po zachodniej stronie - bez rozbudowy wału o długości ok. 520 m. Trakt rowerowy na wale ma być wykonany z masy bitumicznej, jako odtworzenie istniejącego utwardzenia na nim. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 425000 zł.

OBB006 - Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej
Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na "Błoniach" (wybudowanego w latach 80) i służącego do celów dydaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym. Przeprowadzanie nieodpłatnych zajęć w sobotnie dopołudnia dla dzieci i młodzieży - w ramach zadania "Zielona lekcja na rowerze - Praktyczna nauka przepisów drogowych" oraz organizacja imprez "Jeżdżę bezpiecznie na rowerze i znam przepisy ruchu drogowego". Zakup rowerów oraz budowa małej architektury rekreacyjno-sportowej celem przeprowadzania zajęć praktycznych zakończonych egzaminem na kartę rowerową. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 215000 zł.

Galeria

Przedłużenie drogi rowerowej wzdłuż rzeki BiałąBliźniacze projekty miasteczek ruchu drogowego w Starym Bielsku i os. Słonecznym

24-OBB004 - Miasteczko Ruchu Drogowego oraz Gier Podwórkowych
Budowa miasteczka ruchu drogowego (jezdnie, skrzyżowania, rondo, sygnalizacja świetlna) wyposażonego w mini znaki drogowe oraz matematycznych gier podwórkowych na obecnym terenie zielonym przy ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 19, obok Szkoły Podstawowej nr 27 na Osiedlu Słonecznym. Teren ogrodzony, ogólnodostępny dla mieszkańców całego osiedla oraz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 i okolicznych Przedszkoli nr 25 i nr 49. Na terenie tym byłaby możliwość edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, nauka zasad ruchu drogowego. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100000 zł.

25-OBB004 - Miasteczko ruchu drogowego oraz gry podwórkowe
Umieszczenie na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 im. Jana Kochanowskiego, przy ul. Zapłocie Duże: miasteczka ruchu drogowego oraz gier podwórkowych. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100000 zł.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter