górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Urlop z rowerem - lepiej zabrać swój, czy wypożyczyć? - Artykuł sponsorowany

Data: 7 września 2017

Żródło: www.e-bagazniki.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Choć wakacje dobiegają końca, a wkrótce skończy się lato, to sezon turystyczny wciąż będzie trwał w najlepsze. Wiele osób czeka z wykorzystaniem urlopu właśnie na jesień. Pogoda jest jeszcze całkiem ładna, a ceny i tłumy w atrakcyjnych turystycznie miejscach zdecydowanie mniejsze.

Jesień to także świetny czas na wycieczki rowerowe. Brak upałów zdecydowanie sprzyja rowerowym wojażom. Wiele osób, chcąc pojeździć w docelowym miejscu, zastanawia się, czy zabrać swój własny rower, czy wypożyczyć go na miejscu. O jednoznaczną odpowiedź jest trudno, gdyż zależy to od wielu okoliczności.

Rowerem na urlopie - wziąć własny czy wypożyczyć?
Wyjeżdżając na urlop część osób na pewno zastanowi się, czy zabrać swój własny rower, czy wypożyczyć na miejscu. Zapaleni rowerzyści, którzy zainwestowali w swoje jednoślady duże pieniądze i przyzwyczaili się do nich, na pewno nie biorą pod uwagę używania innego egzemplarza. Oczywiście, wypożyczenie roweru można brać pod uwagę tylko wtedy, gdy na miejscu jest wypożyczalnia lub nie posiada się własnego auta. A rower własny trzeba zabrać, gdy wypożyczalnia nie oferuje danego typu. Zazwyczaj z opcji wypożyczenia korzysta się, gdy chodzi o rowery miejskie lub rowery dziecięce. W pozostałych przypadkach zabranie własnego roweru jest już nieodzowne. Dziś zabranie nawet kilku rowerów do jednego samochodu nie stanowi problemu. Nawet 5-sobowa rodzina z powodzeniem zmieści wszystkie swoje jednoślady na bagażniku. A oferta bagażników dachowych jest dziś bardzo duża.

Galeria

Bagażnik rowerowy na klapę bagażnikaBagażnik rowerowy na dach samochoduBagażnik rowerowy na hak holowniczy

Jaki bagażnik rowerowy wybrać?
Nie ma dziś praktycznie takiego auta, do którego nie można byłoby dokupić dobrego bagażnika. A samych rodzajów bagażników samochodowych jest kilka i można dobrać taki, który nie tylko będzie najlepiej pasował do auta, ale również do rowerów i ich liczby.

Najpopularniejsze rodzaje bagażników rowerowych to:

Pierwszy rodzaj można zamontować do każdego typu nadwozia. Zmieści się na nim kilka rowerów, ale ma też swoje minusy. Bagażnik dachowy zwiększa wysokość samochodu oraz opór powietrza. Trzeba pamiętać o nim przy wjazdach na parkingi podziemne oraz jeżdżąc między drzewami. Bagażnik rowerowy na klapę powoduje z kolei mniejsze opory powietrza, ale rowery łatwiej się ubrudzą. Ten rodzaj trzeba dopasować do modelu auta. Za to bagażnik na hak jest uniwersalny, ale oczywiście wymaga obecności haka, jednak spisuje się podobnie jak poprzednio wymieniony. Przy bagażnikach rowerowych montowanych z tyłu auta należy pamiętać, aby jednoślady nie zasłaniały rejestracji ani oświetlenia.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter