górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Sport to zdrowie, czyli jakie korzyści płyną z aktywności fizycznej - Artykuł sponsorowany

Data: 30 czerwca 2017

Żródło: www.marbo-sport.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Powszechnie wiadomo, że sport dobrze wpływa na zdrowie. Warto jednak przypomnieć sobie jakie konkretnie korzyści płyną z codziennej aktywności fizycznej. Okazuje się, że ruch nie tylko wpływa na naszą kondycję fizyczną, ale również na samopoczucie. Osoby aktywne są między innymi: mniej podatne na działanie stresu, lepiej radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, nie mają problemu ze snem oraz są bardziej pewne siebie.

Aktywność fizyczna a zdrowie
Jedną z najważniejszych zalet uprawiania sportu jest jego zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia. Wynika to z tego, że ruch między innymi:

Co bardzo ważne systematyczne ćwiczenia pomagają utrzymać także prawidłową wagę ciała. W czasie wysiłku fizycznego organizm dużo intensywniej spala kalorie. Dlatego sport jest najlepszym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki.

Galeria

Sport to zdrowie, bieganie po lesie

Dobre samopoczucie
Kolejną zaletą wynikającą z aktywności fizycznej jest poprawa samopoczucia. Osoby, które regularnie ćwiczą mają dobrą pamięć, lepiej sobie radzą w sytuacjach stresogennych oraz są mniej podatne na depresję. Wysiłek stymuluje organizm do wydzielania serotoniny (hormonu szczęścia). Poza tym aktywność fizyczna podnosi naszą samoocenę oraz redukuje negatywne emocje.

Czy sport jest dla każdego?
Niestety wiele osób rezygnuje z uprawiania sportu i decyduje się na bierny tryb życia. Jedną z głównych wymówek jest brak czasu na ćwiczenia. Jednak w większości przypadków główną przyczyną jest po prostu lenistwo. Te same osoby, które twierdzą, że nie mają kiedy trenować znajdują czas na siedzenie przed telewizorem.

Chyba każdy jest w stanie wygospodarować pół godziny na aktywność fizyczną. Ćwiczyć można wszędzie, nawet w małym mieszkaniu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia do ćwiczeń, na przykład w drążek do podciągania, orbitrek lub wioślarza. Ważne by wykonywane przez nas ćwiczenia sprawiały nam maksymalnie dużo przyjemności. Trudno w dłuższym okresie czasu zmuszać się do czegoś, co nas męczy.

Sport jest dobry dla każdego niezależnie od jego płci czy wieku. Należy jednak pamiętać, że rodzaj aktywności fizycznej powinien być dobrany w sposób indywidualny. Osoby przewlekle chore i starsze przed rozpoczęciem treningów powinny się skonsultować z lekarzem, w celu odpowiedniego doboru ćwiczeń.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter