górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Plany budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Szerokiej i ul. Czołgistów

Data: 29 marca 2017

Żródło: mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Jak informowałem, końcem zeszłego roku, na MiniBLOGu, w prognozie finansowej miasta na lata 2017-18 zapisano środki pieniężne na przebudowę ul. Szerokiej oraz ul. Czołgistów. Mieszkańcy wiedzą, że są to drogi prowadzące do Terenów Rekreacyjnych "Błonia", gdzie znajduje się m.in. miasteczko ruchu drogowego oraz kompleks górskich ścieżek rowerowych na Koziej Górze. Obecnie obie drogi nie posiadają infrastruktury rowerowej (Foto 2).

Od kilku tygodni, na stronie Miejskiego Zarządu Dróg, możemy zapoznać się z wersją roboczą planów tejże przebudowy. Obie w/w ulice mają zostać przebudowane ma całej swojej długości, a wzdłuż nich ma powstać wydzielona droga rowerowa o szerokości 2 m i nawierzchni asfaltowej, barwy czerwonej. Całkowita długość nowej infrastruktury rowerowej wyniesie około 750 m, z czego około 710 m wzdłuż ul. Szerokiej i około 50 m wzdłuż ul. Czołgistów (Foto 6).

Galeria

Plan sytuacyjny - położenie ul. Szerokiej i ul. CzołgistówUl. Szeroka końcem 2016 roku bez infrastruktury rowerowejOrientacyjna wizualizacja wyglądu ul. Szerokiej po przebudowiePołączenie nowej drogi rowerowej z CPR wzdłuż ul. BystrzańskiejCiągłość nawierzchni nowej drogi rowerowej na wjazdach na posesjePrzebieg drogi rowerowej wokół nowego ronda na ul. Szerokiej/Czołgistów

Nowa droga rowerowa pobiegnie po stronie północnej i będzie posiadała połączenie z ciągiem pieszo-rowerowym biegnącym wzdłuż ul. Bystrzańskiej, przez którą zaplanowano przejazd rowerowy w kolorze czerwonym (Foto 4). Z planu można również dostrzec, że droga rowerowa zachowa ciągłość nawierzchni asfaltowej na licznych wjazdach na posesje przy ul. Szerokiej i będzie oddzielona 50 cm pasem od jezdni (Foto 5). Na skrzyżowaniu ulic: Szerokiej, Czołgistów, Willowej i Pszczelej powstanie rondo, w pobliże którego zostanie przeniesiona stacja Miejskiej Wypożyczalni Rowerów BBbike (od strony drogi rowerowej).

Miejmy nadzieję, że prace ruszą, zgodnie z planem, w tym roku i zakończą się w terminie. Przypomnę, że w tym roku, nastąpi otwarcie nowych, górskich ścieżek rowerowych na Koziej Górze i ruch samochodów oraz rowerów, na tym odcinku, zapewne zwiększy się znacząco.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter