górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Jak poprawić kondycję przed kolejnym sezonem rowerowym? Art. sponsorowany

Data: 22 marca 2017

Żródło: www.marbo-sport.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Jazda na rowerze to wspaniała forma rekreacji. Niestety nasza strefa klimatyczna niekiedy nie sprzyja jeździe na rowerze przez okrągły rok. Z niecierpliwością czekamy więc do wiosny, kiedy to po kilku miesiącach przerwy od jazdy możemy znowu wsiąść na rower i rozpocząć rowerowe wycieczki. Wśród nas jest wielu amatorów górskich wycieczek rowerowych, a to z kolei wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej i zwiększonej siły.

Jazda na rowerze to mnóstwo korzyści. Przede wszystkim doskonale dotlenia organizm, hartuje, przez co zwiększa się odporność organizmu. Korzystnie wpływa na pracę układu krążenia i pracę płuc. Regularna jazda na rowerze to także świetny sposób na zredukowanie masy ciała. Podczas jazdy na rowerze nie występuje duże obciążenie stawów, dlatego ta forma rekreacji polecana jest wszystkim bez względu na wiek i płeć.

Galeria

Wspólne ćwiczenia na rowerkach treningowychRower treningowy, elektromagnetyczny Sapphire Ultimate 2Panel sterujący rowerka treningowego w droższych wersjach

Niestety po kilku miesiącach leniuchowania często okazuje się, że nasza kondycja jest w kiepskim stanie. Jeśli więc w kolejnym sezonie rowerowym mamy w planach regularne jazdy rowerowe, dłuższe wycieczki za miasto, a nawet wycieczki rowerowe po górach, przygotowania kondycyjne warto rozpocząć już zimą.

Jazda na rowerku treningowym
Zimą kondycję można poprawić na basenie, na siłowni, w klubach fitness, na nartach, na snowboardzie, ale do jazdy na rowerze można przygotowywać się także we własnym domu. Bardzo dobre efekty przyniosą ćwiczenia na własnym sprzęcie sportowym. Idealnym sprzętem będzie rowerek treningowy. Na takim rowerku można ćwiczyć w każdej wolnej chwili. Techniki ćwiczeń na tym sprzęcie nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wystarczy wsiąść i pedałować regulując obciążenie – zaczynając od mniejszego stopniowo przechodząc na większe. Nie należy rzucać się od razu na największą intensywność treningową.

Ćwicząc regularnie nie tylko poprawimy swoją kondycję i przygotujemy się dobrze do kolejnego sezonu rowerowego, ale też zrzucimy zbędne kilogramy i ładnie wymodelujemy sylwetkę. Większość rowerów treningowych wyposażonych jest w pulsometr. Istnieje też możliwość pomiaru liczby przejechanych kilometrów oraz liczby spalonych kalorii. Przed każdym treningiem należy zrobić kilkuminutową rozgrzewkę, a po zejściu z roweru wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. Na rowerze treningowym można ćwiczyć przez cały rok, nawet gdy w wiosenne i letnie dni pogoda płata figle. Warto więc kupić taki sprzęt do domu.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter