górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Powstanie droga rowerowa wzdłuż ul. Łowieckiej oraz fragment na ul. Jeżynowej

Data: 12 lutego 2017

Żródło: mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Od kilku tygodni na stronie Miejskiego Zarządu Dróg możemy zapoznać się z planami przebudowy ul. Łowieckiej, wzdłuż której, na całej jej długości, planuje się wykonanie m.in. chodnika oraz wydzielonej drogi rowerowej. Obecnie droga jest wąska, o fatalnym stanie technicznym i nie posiada infrastruktury rowerowej (Foto 2).

Nowa infrastruktura rowerowa o szerokości 2 metrów, nawierzchni asfaltowej i długości 1.7 km, na większości odcinka będzie odseparowana, od równolegle biegnącego chodnika, szerokim pasem zieleni. Projekt przewiduje również zachowanie ciągłości nawierzchni asfaltowej na wjazdach na posesje (Foto 4).

Galeria

Plan przebudowy ul. Łowieckiej oraz skrzyżowania z ul. Jeżynową/Antyczną/ZwardońskąFragment ul. Łowieckiej końcem 2016 rokuUkład DDR przy rondzie u zbiegu ulic: Zwardońskiej/Antycznej/Łowieckiej i JeżynowejFragment projektu przebudowy ul. ŁowieckiejPunkt obługi pieszych i rowerzystów - skrzyżowanie ul. Łowieckiej z ul. Skarpową

Nieopodal obecnego skrzyżowania ulic: Jeżynowej, Zwardońskiej oraz Antycznej powstanie rondo, do którego podłączona będzie również ul. Łowiecka (Foto 1). Będzie to również miejsce połączenia nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Łowieckiej z drogą rowerową biegnącą wzdłuż ul. Zwardońskiej, której krótki fragment zostanie dociągnięty do w/w ronda nowym śladem.

Droga rowerowa wzdłuż ul. Łowieckiej będzie posiadać również połączenie z planowaną infrastrukturą rowerową przy ul. Dębowiec oraz krótkim, kilkudziesięciometrowym zalążkiem drogi rowerowej, który powstanie wzdłuż ul. Jeżynowej wraz z budową w/w ronda.

Na przeciwległym końcu ul. Łowieckiej (skrzyżowanie z ul. Skarpową oraz ul. Dębowiec) powstanie punkt obsługi pieszych i rowerzystów z kilkoma stojakami rowerowymi, ławkami oraz koszami na śmieci. W tym miejscu znajdzie się także tablica z mapą szlaków rowerowych w Bielsku-Białej (Foto 5), bowiem w tym miejscu przebiega niebieski szlak rowerowy z Bielska-Białej do Zabrzegu oraz niebieski szlak rowerowy dookoła Bielska-Białej.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2017-19 wraz z rozbudową ul. Dębowiec.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter