górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Planowana droga rowerowa wzdłuż ul. Dębowiec

Data: 5 lutego 2017

Żródło: mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

Kilka tygodni temu Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przedstawił ostateczny projekt przebudowy ul. Dębowiec w dzielnicy Wapienica (Foto 1). Różni się on znacznie od pierwotnego planu przebudowy, który obejmował tylko poszerzenie jezdni oraz budowę drogi rowerowej → Link #1. Obecnie inwestycja ma obejmować również budowę chodnika przylegającego do drogi rowerowej.

Galeria 1

Plan przebudowy ul. Dębowiec i przebieg przyszłej drogi rowerowejUl. Dębowiec bez infrastruktury rowerowej w 2017 roku

Inwestycja będzie wiązać się z wykonaniem około 750-metrowej długości, wydzielonej drogi rowerowej o nawierzchni asfaltowej, biegnącej równolegle do jezdni i do niej przylegającej, na całym przebudowanym odcinku. Pierwotne plany przewidywały budowę około 400-metrowej długości odcinka drogi rowerowej biegnącego lasem, o nawierzchni szutrowej (Foto 1).

Nowa droga rowerowa będzie posiadała połączenie z infrastrukturą rowerową biegnąca wzdłuż ul. Tartacznej (Foto 3) oraz z planowaną drogą rowerową wzdłuż ul. Łowieckiej (Foto 4). Inwestycja ma być realizowana w latach 2017-19.

Galeria 2

Połączenie nowej drogi rowerowej z DDR wzdłuż ul. TartacznejPrzebieg drogi rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. ŁowieckąPlan usytuowania drogi rowerowej i chodnika wedle MZD i propozycja zmian

W związku z tym, że planowana inwestycja będzie prowadzona w sąsiedztwie dwóch rezerwatów i parku krajobrazowego oraz z tym, że wymagała będzie wycięcia około 500 drzew kilkunastu mieszkańców Bielska-Białej zainicjowało zbiórkę podpisów pod petycją m.in. o zmianę usytuowania przebiegu drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Dębowiec.

Propozycja obejmuje poprowadzenie w/w traktów lasem w taki sposób, aby nie dopuścić do masowej wycinki drzew (Foto 5). Na większości odcinka ul. Dębowiec taki wariant jest możliwy do realizacji, jednak będzie się wiązał z większymi kosztami inwestycji. Rowerowe-Bielsko.pl popiera proponowany wariant przebiegu drogi rowerowej.

Rekomendacja strony

Uważasz, że powyższy news jest ciekawy? Podziel się nim z innymi i dodaj go do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter

Komentarze ( 2 )

Nie bądź obojętny! Wyraź swoją opinię na temat artykułu Dodaj komentarz

Avatar

05.02.2017 - 12:10 Bronisław Szafarczyk napisał:

Obawiam się, że proponowany przez kilka osób wariant (patrz rysunek) niewiele różni się od tego, który zaproponowali projektanci. A właści ... Rozwińwie to różni się jedynie tym, że musiałby zająć znacznie więcej terenu (większy koszt wykupu), no i prawdopodobnie byłoby więcej drzew do wycinki. To wymaga rzetelnej analizy na podstawie map, projektu, inwentaryzacji zadrzewienia i usytuowania terenów chronionych, a także przy uwzględnieniu funkcji, jaką ma pełnić proponowana droga dla rowerów.
Zwiń ^

Avatar

10.02.2017 - 08:07 Bronisław Szafarczyk napisał:

9 lutego, z inicjatywy radnego Lisińskiego, odbyło się w MZD spotkanie, w którym także uczestniczyłem. Pracownicy MZD omówili założenia i sam pr ... Rozwińojekt, a przedstawiciele mieszkańców zaprezentowali swoje zastrzeżenia i propozycje. Po dyskusji trwającej ok. 2 godziny doszło do pewnego porozumienia. Inwestycja bedzie realizowana według projektu, jednak ma być wzbogacona o dodatkowe elementy zgaospodarowania majace służyć rekreacji. Inwestor wraz z projektantem opracują propozycje dodatkowych rozwiązań, które mają być zaprezentowane na kolejnym spotkaniu - prawdopodobnie pod koniec kwartału.
Zwiń ^