górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Stefanii Sempołowskiej

Data: 11 listopada 2016

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Stefanii Sempołowskiej oraz z budową nowej drogi rowerowej wzdłuż tejże ulicy. Nowopowstały odcinek infrastruktury rowerowej liczy około 450 metrów długości i stanowi połączenie drogi rowerowej biegnącej wokół ronda na ul. PCK (Foto 1) z drogą rowerową wzdłuż ul. Dmowskiego (Foto 6), biegnącą w kierunku bielskiego Ratusza.

Galeria 1

Początek drogi rowerowej wzdłuż ul. Sempołowkiej, rejon ul. PCKDroga rowerowa wzdłuż ul. Sempołowskiej, przejazd kolejowyDroga rowerowa wzdłuż ul. Sempołowskiej, przejazd kolejowy i przeplatankaDroga rowerowa wzdłuż ul. Sempołowskiej, skrzyżowanie z ul. DworkowąDroga rowerowa wzdłuż ul. Sempołowskiej, rondo przy ul. Hugona KołłątajaKoniec drogi rowerowej wzdłuż ul. Sempołowskiej, przy ul. Hugona Kołłątaja

Droga rowerowa o nawierzchni asfaltowej liczy 2 metry szerokości i posiada ciągłość na całej długości. Po raz pierwszy w mieście zastosowano również ciągłość nawierzchni asfaltowej na wjazdach na posesję. W dwóch miejscach droga rowerowa przeplata się z traktem dla pieszych (Foto 3,5). Na chwilę obecną infrastruktura rowerowa nie posiada jeszcze oznakowania poziomego w postaci czerwonych pasów krawędziowych i znaków P-23, ale nowością jest zastosowanie oznakowania pionowego w wersji mini (Foto 8).

Galeria 2

Droga rowerowa wzdłuż ul. Sempołowkiej, widok z góryDroga rowerowa wzdłuż ul. Sempołowskiej, widok w kierunku ul. PCK

Od tej pory odcinek od bielskiego Ratusza aż do południowej granicy miasta możemy pokonać wygodnie rowerem po drogach rowerowych lub ciągach pieszo-rowerowych. Wyjątkiem są skrzyżowania gdzie brak wytyczonych przejazdów rowerowych. Nasza ocena końcowa inwestycji to 4+.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter