górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Raport magazynu Rowertour - „Rower w mieście 2016”

Data: 28 października 2016

Żródło: www.rowertour.pl

Tag: #literatura

Dwa lata przyszło nam czekać na kolejny ranking miast przyjaznych rowerzystom. W listopadowym wydaniu magazynu turystyki rowerowej "Rowertour" ukazała się czwarta odsłona tegoż badania, które opierało się na odpowiedziach udzielonych przez pracowników samorządu, stowarzyszeń i organizacji rowerowych w specjalnej ankiecie. Pośród 41 największych miast w Polsce, tylko dwa nie zostały sklasyfikowane, gdyż odmówiły udziału.

Pytania w ankiecie dotyczyły m.in. dróg rowerowych, udogodnień dla rowerzystów, czy też organizowanych imprez rowerowych. Po raz pierwszy w tej edycji rankingu pojawiły się pytania m.in. o kontraruch w mieście oraz o kontrolę stanu oznakowania i stanu technicznego dróg rowerowych. Surowo oceniono również drogi rowerowe z kostki betonowej, których długość była dwukrotnie pomniejszana do ostatecznego rankingu.

Rowertour

Okładka listopadowego numeru magazynu RowertourTabela z rankingiem miast przyjaznych dla rowerzystówTabela z wybranymi danymi z ankiety

W tegorocznym rankingu Bielsko-Biała uplasowało się na 37 miejscu na 39 sklasyfikowanych miast w Polsce, notując spadek o 2 pozycje w stosunku do poprzedniej edycji rankingu z 2014 roku. Czołówka miast przyjaznych rowerzystom niewiele się zmieniła: (1) Gdańsk, (2) Toruń oraz (3) Wrocław. Z pozytywnych informacji wynika, że Bielsko-Biała plasuje sie w czołówce miast o najmniejszej długości infrastruktury rowerowej o nawierzchni z kostki brukowej.

Także tym razem brałem udział w badaniu i miałem możliwość odniesienia się do ankiety z Urzędu Miasta. Niestety, ale ankieta z w/w instytucji nie była zbyt rzetelnie wypełniona i ponownie pojawiły się rozbieżności, między mną a UM, co do długości poszczegóch rodzajów infrastruktury rowerowej. Co więcej zarządca dróg nie posiada informacji o długości dróg w strefie zamieszkania, o Strefie Tempo 30 nie wspominając.

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami zachęcam do kupna magazynu Rowertour, w cenie tylko 8 zł. Gazeta do nabycia w niektórych salonikach prasowych.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter