górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Budowa drogi rowerowej na Bulwarach Młodości zakończona

Data: 17 października 2016

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Kilka dni temu zakończyły się prace przy budowie oraz oznakowaniu utwardzonej drogi rowerowej na Bulwarach Młodości w dzielnicy Straconka. Nowo powstały odcinek infrastruktury rowerowej o nawierzchni asfaltowej i szerokości około 2 metrów liczy 1 km długości. Do czasu przebudowy całego terenu wytyczony był tam, nieco na wyrost, ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni gruntowej (Foto 1).

Galeria

Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Bulwarów Młodości końcem 2013 rokuPoczątek drogi rowerowej wzdłuż Bulwarów Młodości końcem 2016 rokuNowa droga rowerowa na Bulwarach Młodości, w dzielnicy StraconkaNowa droga rowerowa na Bulwarach Młodości, w dzielnicy StraconkaNowa droga rowerowa na Bulwarach Młodości, w dzielnicy StraconkaNowa droga rowerowa na Bulwarach Młodości, w dzielnicy Straconka

Typowo rekreacyjny trakt rowerowy rozpoczyna się przy parkingu dla samochodów za stacją paliw Orlen (Foto 2) i kończy się w rejonie ul. Jeździeckiej (Foto 7). Droga rowerowa jest na całej długości odseparowana od ciągów dla pieszych i posiada charakterystyczne oznakowanie w postaci czerwonych pasów krawędziowych oraz znaków P-23 (niestety namalowanych odwrotnie).

Galeria

Koniec drogi rowerowej na Bulwarach Młodości, rejon ul. JeździeckiejKoniec drogi rowerowej na Bulwarach Młodości, rejon ul. JeździeckiejKoniec drogi rowerowej na Bulwarach Młodości, rejon ul. Jeździeckiej

Tradycyjnie, jak to już bywa z projektowaniem dróg rowerowych w Bielsku-Białej, jest się do czego przyczepić, bowiem droga rowerowa w rejonie ul. Jeździeckiej urywa się przy chodniku (Foto 7) i dalej rowerzyści teoretycznie zmuszeni są poruszać się pieszo w kierunku ul. Jeżdzieckiej (Foto 8) lub ul. Górskiej (Foto 9). Aby całe rozwiązanie miało sens projektant powinien poprowadzić drogę rowerową w kierunku wymienionych ulic. Nasza ocena końcowa to 4.

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter