górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Zatwierdzone projekty rowerowe w Budżecie Obywatelskim na 2017 rok

Data: 20 września 2016

Żródło: obywatelskibb.pl

Tag: #konferencje i konkursy

Zespół Weryfikacyjny ds. Budżetu Obywatelskiego zakończył opiniowanie projektów na 2017 rok, na które mieszkańcy będą mogli głosować w okresie od 21-28 października 2016 roku. Wśród zgłoszonych projektów ogólnomiejskich znalazło się kilka rowerowych, które można znaleźć na liście poniżej:

OBB018 - Górskie Ścieżki Rowerowe Endurotrails – Bielsko-Biała Etap III
Trzeci etap rozbudowy bazy górskich ścieżek rowerowych na Koziej Górze zakłada wykonanie ścieżki z Szyndzielni, przez Kołowrót, na Kozią Górę oraz ścieżkę z Kołowrotu do dolnej stacji kolei gondolowej na Szyndzielnię. Obie trasy będą dla średniozaawansowanych (podobnie jak trasa Twister). Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 500000 zł.

OBB022 - Ścieżka sportowo-rekreacyjna wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach Śląskich
Początkowo w ramach projektu miał zostać zrealizowany ciąg pieszy wraz ze ścieżką rowerową o długości ok. 1.2 km na wałach rzeki Białej jako przedłużenie istniejącej drogi rowerowej wzdłuż ul. Grażyńskiego. Po zmianach zadanie obejmowałoby tylko budowę nowego połączenia istniejącej drogi rowerowej przy skrzyżowaniu ul. Grażyńskiego i Mazańcowickiej z istniejącym utwardzeniem na wale przeciw powodziowym rzeki Białej, po jej zachodniej stronie, bez rozbudowy wału. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 500000 zł.

Galeria

Wizualizacja rewitalizacji Parku Strzygowskiego - fot. autor projektuLogo Europejskiego Wyzwania Rowerowego - fot. www.cyclingchallenge.euPrzebieg szlaku rowerowego z Lipnika do Hałcnowa - fot. autor projektu

OBB028 - Nowy Park Strzygowskiego
Projekt zakłada rewitalizację starego Parku Strzygowskiego w Bielsku–Białej, zlokalizowanego nad rzeką Białą między ul. Bobrową a dopływem potoku Straconka do Białej. Koncepcja odnowy obszaru parku zakłada m.in. przebudowę istniejącego 350 m szutrowego traktu na oświetloną aleję z wydzieloną, asfaltową drogą dla rowerów wraz z małą architekturą: ławkami, koszami na śmieci i stojakami rowerowymi. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 500000 zł.

OBB033 - Europejskie Wyzwanie Rowerowe - Bielsko-Biała 2017
Projekt obejmuje udział Miasta Bielska-Białej w 2017 roku w akcji społecznej pn. "Europejskie Wyzwanie Rowerowe", która jest cykliczną, ogólnoeuropejską akcja społeczną polegającą na rywalizacji miejskich drużyn rowerowych, których zadaniem jest wykręcenie na rowerze jak największej ilości kilometrów. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 8800 zł

OBB035 - Ciąg pieszo-rowerowy "Do Krzywej" WYCOFANY
Początkowo w ramach projektu było w planie wykonanie ciągu pieszo-rowerowego łączącego dzielnice Lipnik oraz Hałcnów. Po zmianach zadanie będzie polegać na utwardzeniu drogi gruntowej od skrzyżowania ul. Krakowskiej i ul. Podgórskiej do torów kolejowych oraz wytyczeniu szlaku rowerowego od tego miejsca do centrum dzielnicy Hałcnów (ulicami: Kaczeńców, Orchidei, Bzową, Witosa oraz Księży Las). Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 500000 zł.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter