górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Droga rowerowa wokół bielskiego lotniska gotowa

Data: 19 lipca 2016

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Kilka dni temu zakończyła się budowa ciągu dla pieszych oraz drogi rowerowej wokół bielskiego lotniska w dzielnicy Aleksandrowice (Foto 1). Nowy trakt rowerowy pełni funkcję typową rekreacyjną i dzięki jego budowie długość infrastruktury rowerowej w Bielsku-Białej wzrosła o nieco ponad 2 km.

Galeria 1

Widok z lotu ptaka na drogi rowerowe wokół bielskiego lotniskaNowa droga rowerowa wzdłuż dawnej ul. SmolnejPołączenie nowej drogi rowerowej z DDR wzdłuż ul. LotniczejWjazd na nową drogę rowerową z ul. SmolnejDroga rowerowa w rejonie wjazdu/zjazdu z ul. Smolnej

Nowa droga rowerowa o szerokości 3 metrów i nawierzchni asfaltowej oplata zachodnio-północno-wschodni teren lotniska i jest odseparowana od chodnika kawałkiem trawnika. Droga rowerowa posiada połączenie z istniejącymi drogami rowerowymi biegnącymi wzdłuż ul. Lotniczej (Foto 3) oraz ul. Zwardońskiej (Foto 9). Wybudowano także wjazd na drogę rowerową z ul. Smolnej (Foto 4), choć ten posiada nieprzepisową szerokość, a znak drogowy stoi jego w skrajni poziomej!

Galeria 2

Droga rowerowa po północnej stronie bielskiego lotniskaDroga rowerowa przy zabudowaniach bielskiego lotniskaPrzejazd przez drogę prowadzącą do bielskiego lotniskaPołączenie nowej drogi rowerowej z DDR wzdłuż ul. ZwardońskiejWidok na Beskidy na nowej drogi rowerowej wokół lotniskaJedna z pętli do zawracania i miejsce do odpoczynku

Wzdłuż drogi rowerowej i chodnika ustawiono kilkanaście ławek i koszy na śmieci (Foto 6). Wybudowano również dwie pętle do zawracania, przy których także znajdziemy miejsca do odpoczynku (Foto 11). Na całym odcinku traktu rowerowego jest również zamontowane oświetlenie. Pozostało jeszcze tylko wykonanie oznakowania poziomego. Ocena końcowa powstałej inwestycji to 4+.

Rekomendacja strony

Uważasz, że powyższy news jest ciekawy? Podziel się nim z innymi i dodaj go do:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter

Komentarze ( 4 )

Nie bądź obojętny! Wyraź swoją opinię na temat artykułu Dodaj komentarz

Avatar

22.07.2016 - 13:07 Przemek napisał:

Muszę przyznać, że całość robi bardzo dobre wrażenie. Ciekawe, jak sprawuje się oświetlenie nowej części trasy, muszę tam podjechać kiedyś po zmroku.

Avatar

06.08.2016 - 21:18 slaaa napisał:

Może i fajna trasa, ale co z tego skoro jest to ścieżka pieszo rowerowa, czyli piesi będą sobie mogli bezkarnie chodzić po całej szerokości.

Avatar

06.08.2016 - 21:22 Gość napisał:

Czy jest możliwość zaparkowania samochodu gdzieś w pobliżu, żeby sobie na rolkach pośmiagać?

Avatar

07.08.2016 - 14:11 simasted napisał:

To jest ciąg dla pieszych i rowerów z wydzielonymi odrębnymi pasami dla obu uczestników ruchu, więc piesi nie mogą sobie bezkarnie chodzić po dro ... Rozwińdze rowerowej. Niestety rolkarze to ostatnio plaga na drogach rowerowych. Osobiście mi to nie przeszkadza pod warunkiem, że jadą krajem, jeden za drugim, a nie całą szerokością DDR. Parking dla samochodów jest przy skrzyżowaniu z ul. Jeżynową.
Zwiń ^