górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Droga rowerowa wokół bielskiego lotniska gotowa

Data: 19 lipca 2016

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Kilka dni temu zakończyła się budowa ciągu dla pieszych oraz drogi rowerowej wokół bielskiego lotniska w dzielnicy Aleksandrowice (Foto 1). Nowy trakt rowerowy pełni funkcję typową rekreacyjną i dzięki jego budowie długość infrastruktury rowerowej w Bielsku-Białej wzrosła o nieco ponad 2 km.

Galeria 1

Widok z lotu ptaka na drogi rowerowe wokół bielskiego lotniskaNowa droga rowerowa wzdłuż dawnej ul. SmolnejPołączenie nowej drogi rowerowej z DDR wzdłuż ul. LotniczejWjazd na nową drogę rowerową z ul. SmolnejDroga rowerowa w rejonie wjazdu/zjazdu z ul. Smolnej

Nowa droga rowerowa o szerokości 3 metrów i nawierzchni asfaltowej oplata zachodnio-północno-wschodni teren lotniska i jest odseparowana od chodnika kawałkiem trawnika. Droga rowerowa posiada połączenie z istniejącymi drogami rowerowymi biegnącymi wzdłuż ul. Lotniczej (Foto 3) oraz ul. Zwardońskiej (Foto 9). Wybudowano także wjazd na drogę rowerową z ul. Smolnej (Foto 4), choć ten posiada nieprzepisową szerokość, a znak drogowy stoi jego w skrajni poziomej!

Galeria 2

Droga rowerowa po północnej stronie bielskiego lotniskaDroga rowerowa przy zabudowaniach bielskiego lotniskaPrzejazd przez drogę prowadzącą do bielskiego lotniskaPołączenie nowej drogi rowerowej z DDR wzdłuż ul. ZwardońskiejWidok na Beskidy na nowej drogi rowerowej wokół lotniskaJedna z pętli do zawracania i miejsce do odpoczynku

Wzdłuż drogi rowerowej i chodnika ustawiono kilkanaście ławek i koszy na śmieci (Foto 6). Wybudowano również dwie pętle do zawracania, przy których także znajdziemy miejsca do odpoczynku (Foto 11). Na całym odcinku traktu rowerowego jest również zamontowane oświetlenie. Pozostało jeszcze tylko wykonanie oznakowania poziomego. Ocena końcowa powstałej inwestycji to 4+.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter