górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Boksy rowerowe - sposób na przechowywanie rowerów

Data: 16 maja 2016

Żródło: www.zadbanydom24.pl

Tag: #tekst sponsorowany

Miłośników jazdy na rowerze jest coraz więcej. Wpływ na to ma nie tylko komfort podróżowania po coraz większej ilości dostępnych ścieżek rowerowych, ale również prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia. Co więcej, jazda na jednośladzie pozwala nierzadko szybciej dotrzeć do celu aniżeli korzystając z publicznych środków transportu czy samochodu, w którym jesteśmy zmuszeni stać w długich korkach.

Pozostaje jedynie kwestia przechowywania roweru. Nie każdy posiada przecież murowany garaż czy obszerną piwnicę. Warto jednak zadbać o odpowiednie pomieszczenie bowiem źle przechowywany jednoślad może ulegać bardzo szybko uszkodzeniom.

Boks rowerowy

Rower miejskiBlaszany boks przeznaczony na cztery rowery

Wszystkim tym, którzy posiadają nawet niewielką powierzchnię przydomowego terenu poleca się boksy rowerowe. To niewielkie, metalowe skrzynki, stworzone specjalnie do przechowywania tychże pojazdów.

Boksy zapewniają doskonałą ochronę i to nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również przed kradzieżą. Są w pełni zadaszone, zamykane na klucz, posiadają też duże drzwiczki, przez które z łatwością można chować i wyjmować rower. Wykonane są z ocynkowanej blachy, ze specjalną powłoką, dzięki czemu nie ulegają korozji.

Właściciele rowerów mają do wyboru różne rodzaje boksów. Producenci oferują te, które nadają się do przechowywania tylko jednego jednośladu jak również takie, w których stale przechowywać można nawet 4 pojazdy tego typu.

Boksy z przeznaczeniem dla jednego roweru są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu są praktycznie niezauważalne na posesji, nie są absolutnie przeszkodą w prowadzeniu na tym terenie jakichkolwiek czynności. Te, które mogą pomieścić większą ilość jednośladów są nieco większe i zaleca się ich montowanie przy garażu stalowym, ścianie budynku czy na granicy działki.

Warto wiedzieć, że wszystkie boksy rowerowe posiadają co najmniej ośmioletnią gwarancję producenta. Ten zapewnia, że w tym czasie schowek będzie odporny na rdzę i inne uszkodzenia, na jakie wpływ mogą mieć czynniki pogodowe. Dobrą informacją jest fakt, iż pojemniki tego rodzaju można wykorzystywać przez cały rok. Rowery będą w nich odpowiednio chronione nawet podczas siarczystych mrozów, dużych opadów śniegu, ulewnych deszczy czy wzmożonego działania promieni słonecznych.

Pamiętajmy, że dobry rower to spora inwestycja dla domowego budżetu. Właśnie dlatego należy o niego dbać, by mógł służyć w pełnej sprawności przez wiele lat. Trzeba mieć na uwadze również jego konserwację i coroczny przegląd. Przed schowaniem jednośladu do boksu rowerowego na okres zimowy, koniecznym staje się jego dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie przed jakąkolwiek korozją. Tylko wtedy rower będzie mógł być przechowywany w najlepszych warunkach a jego właściciel będzie miał pewność perfekcyjnego zabezpieczenia na długi czas.

O tym, jak ważne staje się właściwe przechowywanie roweru przekonamy się już niedługo bowiem sezon jazdy na jednośladzie właśnie się rozpoczyna. Wielogodzinne wycieczki turystyczne czy codzienny dojazd rowerem do pracy musi odbywać się w pełnym bezpieczeństwie. Trzeba mieć na uwadze, że za stan pojazdu odpowiada jego właściciel a poruszając się rowerem stajemy się uczestnikiem ruchu drogowego. Zły stan pojazdu może przyczynić się do niebezpiecznych wypadków. Właśnie dlatego tak istotna staje się kwestia jego prawidłowego zabezpieczenia na co dzień.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony dystrybutora boksów rowerowych zadbanydom24.pl

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter