górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Planowana budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Sempołowskiej

Data: 14 maja 2016

Żródło: bip.mzd.bielsko.pl

Tag: #ścieżki rowerowe

W lutym tego roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Sempołowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. PCK do skrzyżowania z ul. Dmowskiego. Inwestycja będzie obejmować rozbudowę jezdni ulicy wraz z chodnikami, przebudowę istniejących zjazdów, rozbudowę przejazdu kolejowego a także budowę drogi rowerowej na odcinku od ul. Kierowej do rejonu ul. PCK (Foto 4).

Nowy fragment drogi rowerowej ma połączyć istniejący odcinek infrastruktury rowerowej, biegnący wokół ronda na ul. PCK, z drogą rowerową wytyczoną wzdłuż rzeki Biała, równolegle do ul. Dmowskiego (Foto 2). Nowa, samodzielna droga rowerowa, o planowanej długości około 400 metrów będzie posiadała szerokość 2 metrów i nawierzchnię asfaltową.

Galeria

Plan rozbudowy ul. Sempołowskiej w Bielsku-BiałejMapa sytuacyjna położenia ul. SempołowskiejAktualny wygląd ul. Sempołowskiej w Bielsku-BiałejObecne zakończenie drogi rowerowej wokół ronda na ul. PCK

Brakujący odcinek drogi rowerowej jest kluczowy, bowiem dzięki jego budowie uzyskamy ciągłość infrastruktury rowerowej oraz poprawi się kwestia bezpieczeństwa rowerzystów przemieszczających się niemal w centrum miasta. Nadmienię, że dodatkowo przebiegają tamtędy dwa szlaki rowerowe: czerwony szlak rowerowy Bielsko-Biała - Martin oraz zielony szlak rowerowy w kierunku wzgórza Trzy Lipki.

Prace budowlane mają rozpocząć się w połowie maja bieżącego roku. Niestety przestawiony plan przebudowy ul. Sempołowskiej (Foto 1), jeśli chodzi o sposób poprowadzenia nowego odcinka drogi rowerowej, zawiera błędy i ostateczny kształt jej przebiegu może ulec zmianie. Więcej na ten temat już wkrótce można będzie przeczytać na miniBLOGU.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter