górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przedłużenie drogi rowerowej przy ul. Sosnkowskiego gotowe - Aktualizacja

Data: 22 kwietnia 2016

Żródło:

Tag: #ścieżki rowerowe

Na dniach zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Sosnkowskiego i Kowalskiej. Prace budowlane wiązały się również z wykonaniem przedłużenia drogi rowerowej od wjazdu do Retail Parku (Foto 2) do stacji miejskiej wypożyczalni rowerów BBbike, zlokalizowanej na parkingu przy krytej pływalni Troclik (Foto 3,4). Powstał około 80 metrowy fragment drogi rowerowej o nawierzchni asfaltowej i szerokości 2 metrów. Aktualnie infrastruktura wymaga jeszcze oznakowania poziomego.

Galeria 1

Pierwotny plan budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Kowalskiej i SosnkowskiegoNowy odcinek drogi rowerowej przy wjeździe do Retail ParkuDroga rowerowa naprzeciwko pływalni Troclik i stacji BBbikeBrak ciągłości drogi rowerowej na wjeździe do pływalni TroclikDroga rowerowa przy rondzie z ul. KowalskąZakończenie drogi rowerowej na słupie elektrycznym przy ul. Kowalskiej

Plan przebudowy przewidywał budowę przedłużenia drogi rowerowej tylko do stacji BBbike (Foto 1). Wybudowano jednak dodatkowe 55 metrów ścieżki rowerowej (Foto 5) w kierunku ul. Kowalskiej, której nie było pierwotnie na planie (Foto 1) oraz mały fragment wzdłuż ul. Sosnkowskiego za rondem (Foto 8). Dzięki temu powstało w sumie ok. 135 m nowej infrastruktury rowerowej.

Niestety dodatkowy fragment drogi rowerowej urywa się i kończy na słupie elektrycznym (Foto 6). Około 5 metrowa kontynuacja drogi rowerowej za rondem, w kierunku os. Cztery Pory Roku, jest od strony drogi - czyli odwrotnie niż na pozostałych odcinkach. Nie wytyczono również przejazdu rowerowego obok przejścia dla pieszych (Foto 7) pomiędzy omawianymi fragmentami drogi rowerowej i będzie to raczej trudne do zrobienia w tej sytuacji. Dodatkowo skrajnię poziomą naruszają dwa znaki drogowe!

Galeria 2

Brak wytyczonego przejazdu rowerowego obok przejścia dla pieszychZakończenie drogi rowerowej za rondem z ul. Kowalską

Kolejnym błędem jest brak ciągłości nawierzchni asfaltowej przy wjeździe na parking do pływalni (Foto 4), analogicznie jak przy wjeździe do Retail Parku, więc osoby poruszające się rowerami bez amortyzacji będą odczuwały mały dyskomfort w tym miejscu. Brak również barierek odgradzających przystanek od drogi rowerowej, w efekcie czego osoby wysiadające z autobusu kierują się na trakt rowerowy.

Oczywiście cieszymy się z każdego metra infrastruktury rowerowej w mieście, tylko pozostają pytania: czy nie dało się tych błędów uniknąć? W ten sposób powstał kolejny potworek rowerowy bez ładu i składu. Moja ocena to "3".

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter