górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Kalendarz imprez rowerowych 2016 w pobliżu Bielska-Białej - Aktualizacja

Data: 14 kwietnia 2016

Żródło:

Tag: #rajdy rowerowe

Podobnie jak w poprzednich latach rowerzyści z okolic Bielska-Białej będą mogli spróbowaźć sił w wielu rowerowych imprezach przygotowanych przez organizatorów. Tradycyjnie czeka nas kilka rajdów rodzinnych, odbędą się zawody dla miłośników downhillu oraz enduro, a także maratony szosowe. Na chwilę obecną, w promieniu 25 km wokół miasta, zaplanowanych i potwierdzonych jest 25 imprez rowerowych.

IMPREZY RODZINNE
Sezon imprez rodzinnych otworzy 24 kwietnia (sobota) jubileuszowa edycja 40 Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bielsku-Białej, organizowanego przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów.

Kolejne rodzinne rajdy rowerowe odbędą się:
30 kwietnia (sobota) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Jaworzu,
14 maja (sobota) - 12 Rajd Rowerowy "Poznajemy okolice Jez. Goczałkowickiego" w Pszczynie,
14 maja (sobota) - 1 Parafialny Rodzinny Rajd Rowerowy w Hecznarowicach,
21 maja (sobota) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Chybiu,
29 maja (niedziela) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Ustroniu,
18 czerwca (sobota) - Rajd Rowerowy w Jaworzu,
25 czerwca (sobota) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Wiśle,
2 lipca (sobota) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Bystrej,
4 września (niedziela) - Rodzinny Piknik Rowerowy w Czechowicach-Dziedzicach,
4 września (niedziela) - Rodzinny Rajd Rowerowy w Skoczowie.

Cykl rodzinnych rajdów zamkną: 18 września 2016 (niedziela) 41 Rodzinny Rajd Rowerowy w Bielsku-Białej oraz 6 Gminny Rajd Rowerowy w Wilamowicach. Aktualnie brak jeszcze informacji o na temat rajdów rowerowych w Ligocie oraz Ustroniu.

Informator

Informator rowerowy 2016

IMPREZY CHARYTATYWNE
W tym roku również nie rozpocznie się w Bielsku-Białej Rajd Rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów" organizowany przez Fundację Babci Aliny. Na pocieszenie będzie można dołączyć do peletonu rowerzystów na dwóch etapach 7 edycji rajdu. Trasa 4 etapu, w dniu 28 czerwca (wtorek), przebiegnie z Wodzisławia Śląskiego, przez Bielsko-Białą do Szczyrku. Następnego dnia peleton wyruszy natomiast ze Szczyrku do Suchej Beskidzkiej.

ZAWODY DOWNHILL i ENDURO
Fani ekstremalnej jazdy na rowerze będą mogli wypróbować swoich sił w dwudniowcyh zawodach z serii Diverse Downhill Contest, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia (sobota-niedziela) w Międzybrodziu Żwywieckim na szczycie góry Żar. Kolejne zawody z tego cyklu organizator przewidział na 12-13 września (sobota-niedziela) w Wiśle.

Najwiekszą ilość dwudniowych imprez dla rowerzystów w zjeździe MTB przygotował organizator LSD - Local Series of Downhill:
7-8 maja (sobota-niedziela) - Bike Park Palenica w Ustroniu,
9-10 lipca (sobota-niedziela) - Bike Park Stożek w Wiśle,
20-21 sierpnia (sobota-niedziela) - Stok Palenicy w Brennej.

Dla rowerzystów uprawiających styl enduro, w dniach 1 maja oraz 10 września przygotowano, na terenie Bielska-Białej, zawody z cyklu Enduro Trails MTB .

KOLARSTWO SZOSOWE
Amatorzy kolarstwa szosowego również będą zadowoleni, gdyż organizator cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton przygotował 2 lipca (sobota) maraton na trasie klasycznej Pętli Beskidziej w Wiśle. Jesienią, a konkretnie 24 września (sobota), odbędzie się Puchar Równicy w Ustroniu.

IMPREZY MTB
Miłosnicy rajdów MTB mogą zgłosić swój udział w zawodach z cyklu Bike Maraton, które odbędą się w Wiśle w dniu 18 czerwca (sobota).

Podobnie jak w zeszłym roku GOSiR Wilkowice organizuje dwuktrotnie zawody w podjeździe asfaltem na czas Uphill Magurka 2016. Zawody odbędą się w dniu 11 czerwca oraz 3 września.

Kolejne zawody w podjeździe rowerem na czas Uphill MTB Beskidy odbędą się w Ustroniu. Kolarze będą walczyć o lokaty podczas podjazdu asflatem pod szczyt Równicy.

Wszystkich rowerzystów posiadających informacje o innych imprezach nie wymienionych w artykule zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzach.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter