górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Audyt ciągów pieszo-rowerowych: ul. Św. Jana Chrzciciela

Data: 13 sierpnia 2015

Żródło:

Tag: #przeglądy dróg

Nadal pozostajemy w dzielnicy Komorowice, a dokładnie w rejonie niewielkiego parku w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. Znajdziemy tutaj kolejny dziwny twór rowerowo-pieszy o długości 100 metrów. Zaczyna się on w pobliżu szkoły podstawowej (Foto 2) i biegnie w kierunku ul. Komorowickiej (Foto 4). Nie posiada on połączenia z żadną inną DDR w pobliżu.

Trakt o szerokości 2 m posiada wykluczające się wzajemnie oznakowanie w postaci znaku C-13 "droga dla rowerów", a pod nim C-16 "droga dla pieszych". Niewiadomo czy to droga rowerowa, czy droga dla pieszych. A może to ciąg pieszo-rowerowy? Niestety taki ciąg musi posiadać szerokość minimum 2.5 m oraz oznakowanie C-16-13. Szerokość traktu wskazuje raczej na DDR i takie bzdurne oznakowanie znajdziemy na obu jego końcach (Foto 2,5).

Dokumentacja fotograficzna

Widok z góry na dzielnicę Komorowice w rejonie parkuPoczątek dziwoląga rowerowego przy szkole podstawowejWidok na nawierzchnię ciągu rowerowego/pieszegoPołączenie traktu z ul. Komorowicką końcem 2014 rokuPołączenie traktu z ul. Komorowicką w 2015 rokuPołączenie traktu z ul. Komorowicką w 2015 roku

Nawierzchnię traktu stanowi asfalt i jest on w dobrym stanie. Do niedawna, bo jakoś do końca 2014 roku, w miejscu gdzie trakt dochodzi do ul. Komorowickiej mogliśmy bez problemu wjechać/zjechać rowerem na/z tego traktu na w/w ulicę, bowiem istniało tutaj bezkrawężnikowe połączenie (Foto 4) na równi z poziomem drogi.

Niestety wykonano tutaj kawałek nowego chodnika oraz wytyczono nowe przejście dla pieszych, a także nowy wjazd na naszego dziwoloąga rowerowego (Foto 5). Od tej pory bezpośredni wjazd rowerem na trakt rowerowy/pieszy z ul. Komorowickiej jest niemożliwy, bo napotkamy 10 cm krawężnik zarówno w miejscu starego wjazdu, jak i nowego, który na dodatek ma nieprzepisową szerokość 1.5 m. Aby dostać się na drogę w parku należy skorzystać z przejścia dla pieszych (Foto 6) i poprowadzić rower chodnikiem!

3 lata wytykania błędów MZD i jak grochem o ścianę. Festiwal bezmyślności trwa w najlepsze. Nie dziwmy się - jaki Pan, taki kram.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter