górne tło
górna linia poziomaAutor strony podczas wycieczek rowerowychLogo ROWEROWE-BIELSKO.PL

Ciekawe wycieczki rowerowe i trasy rowerowe w okolicach Bielska-Białej. Wyprawy rowerowe po szczytach Beskidów.

Menu strony


» Strona » Aktualności

Przechowywanie roweru poza sezonem - Artykuł sponsorowany

Data: 3 sierpnia 2015

Żródło:

Tag: #tekst sponsorowany

W okresie od 1 października do 31 marca kolejnego roku większość rowerzystów chowa swoje jednoślady do piwnicy czy na strych, w oczekiwaniu na kolejny sezon rowerowy. Ważne jest, aby przechowywać swój sprzęt w bezpiecznym miejscu, w którym panujące warunki nie będą dla niego szkodliwe. Jak przechowywać rowery poza sezonem?

Zewnętrzna przechowalnia rowerów
W wielu miastach w całej Polsce uruchamiane są pod koniec września tzw. przechowanie rowerów, które najczęściej mieszczą się w sąsiedztwie sklepów z wyposażeniem rowerowym. Przechowalnie wyposażone są w odpowiednie stojaki rowerowe (do kupienia np. na stojakinarowery.com.pl) i są bezpiecznym miejscem dla jednośladów klientów. Dobrze by było, aby przechowalnia była wyposażona w system alarmowy i monitoring, a właściciel ubezpieczał się na wypadek włamania i kradzieży, jak również pożaru lub innych negatywnych zjawisk pogodowych. Powierzając rower profesjonalnej przechowalni możemy mieć pewność, że odbierzemy go w nienaruszonym stanie na wiosnę i po krótkim serwisie będzie on gotowy do jazdy.

Rowery

Stacja wypożyczalni rowerów

Przechowalnie świadczą usługi przechowywania rowerów oraz przechowywania z serwisem. Dla przykładu, jedna z przechowalni w Warszawie usługę samego przechowywania rowerów świadczy w cenie 25 zł za każdy rozpoczęty miesiąc - płatne z góry. Za przechowanie z serwisem płaci się 220 zł, a w cenę wliczony jest przegląd przedsezonowy w marcu. Obejmuje on smarowanie piast kół, sterów kierownicy oraz łańcucha, sprawdzenie długości łańcucha, regulację przerzutek i hamulców, centrowanie kół oraz dokręcenie i kontrolę połączeń śruba-nakrętka.

Gadżety do przechowywania rowerów w domu
Można oczywiście przechowywać rower poza sezonem w piwnicy, ale będzie on tam narażony na duży poziom wilgoci, co może rozpocząć proces rdzewienia jego poszczególnych elementów. W piwnicy rowery są też bardziej narażone na kradzież. Część cyklistów decyduje się wprowadzić swój rower do pomieszczeń mieszkalnych. Problem w tym, że zajmuje on sporo miejsca, chyba że zastosujemy dla niego odpowiednie gadżety. Na rynku istnieje wiele sprytnych rozwiązań pozwalających na przechowywanie rowerów w mieszkaniu, bez straty powierzchni mieszkalnej np. wieszak na rower. Taki wieszak na rower posiada w swojej ofercie sklep stojakinarowery.com.pl .

Można podwiesić rower do ściany przy użyciu prostych drewnianych drążków, które łatwo zamontować w ścianie. Konstrukcja jest subtelna i wygodna w użytkowaniu, podobnie jak wieszak wykonany z gumowych haków. W sklepach rowerowych można nabyć także haki do podwieszenia roweru przy suficie, albo przystosowane do tego półki. Półkę można wykorzystać ponadto, aby ustawić na niej książki, bibeloty czy też przedmioty codziennego użytku - kask na rower, słuchawki czy pulsometr - wyposażenie profesjonalnego cyklisty. Ciekawą propozycją jest drewniany stojak na rower, który będzie dodatkowym elementem wyposażenia klasycznie urządzonego wnętrza.

Przydatne przewodniki, mapy i e-booki

Rekomendacja strony

Powyższe informacje są dla Ciebie ciekawe? Podziel się nimi z innymi na:

Wykop Wykop FacebookGoogle Google Twitter